Rady, ktoré oceníte pri výbere novej sedačky do obývačky

Rady, ktoré oceníte pri výbere novej sedačky do obývačky

Sedacia súprava je dôležitá súčasť obývačky. Čím ale máme väčšiu ponuku sedacích súprav, tým viac si nevieme vybrať. Kvalita viacerých sedacích súprav je veľmi nízka a odzrkadľuje sa to predovšetkým na ich životnosti.

Ak plánujete kupovať novú sedačku do obývačky, ponúkame vám rady, ktoré pri výbere novej sedačky určite oceníte.

Vyberajte nadčasové farebné prevedenie

Ak si chcete vybrať novú sedačku, ktorá vám bude dlho slúžiť, dôkladne vyberajte aj farebné prevedenie. Vo všeobecnosti sa najviac odporúča siahať po neutrálnych farbách, ktoré sú obľúbené aj v minimalistickom škandinávskom štýle. Taká béžová, hnedá, smotanová, biela, svetlá sivá, či napríklad tmavá sivá sú farby, ktoré si aj o pár rokov budete môcť predstaviť v interiéri svojej domácnosti. Nadčasové farebné prevedenie poťahovej látky vám zaručí dlhú životnosť a nebudete tak nútení po pár rokoch meniť sedačku len kvôli nevhodnej nemodernej farbe poťahovej látky sedačky.

Ak si plánujete dávať vyrobiť kvalitnejšie sedacie súpravy na mieru, vtedy máte možnosť vybrať si nielen materiál poťahovej látky, ale aj farebné prevedenie. Uprednostňujte preto nadčasové farebné prevedenie v podobe neutrálnej farby.

Vyberte si správny typ sedačky

Ak uvažujete, že by ste si kúpili novú sedačku, okrem nadčasového farebného prevedenia by ste si mali vyberať správny typ sedačky. Vždy je potrebné zohľadňovať priestorové možnosti. Ak bývate v rodinnom dome a obývačku máte prepojenú ešte s inou miestnosťou, poprípade je obývačka väčších rozmerov, odporúčame vám vyberať najväčšie účkové sedačky. V prípade, že nemáte dostatok priestoru, oceníte skôr praktické rohové sedačky, či napríklad rozkladacie pohovky. Dnes nie je problém si objednať pevné rozkladacie pohovky v Bratislave, ale aj v iných nábytkárskych firmách po celom Slovensku.

Rohové sedačky spolu s rozkladacími pohovkami sú veľmi praktické predovšetkým do bytových obývačiek.

Zdroj obrázka:

Autor:  PavelShynkarou / Shutterstock.com