Ranné rituály, ktorých by ste sa mali držať

Ranné rituály, ktorých by ste sa mali držať

Vyčerpanosť nám niekedy vie skomplikovať život. Nedokážeme sa na nič sústrediť, cítime sa malátne. Ak vás únava vyraďuje zo spoločenského života, dáme vám pár tipov na overené ranné rituály, ktoré pomáhajú naštartovať organizmus a celé telo.

Pohár vody nalačno

Ak vás trápia problémy s trávením a trápia vás hnačky, či zápcha, je potrebné, ak si každé ráno dáte pohár čistej vody z kohútika. Čistá voda rozhýbe vaše črevá, čím vám pomôže lepšie stráviť raňajky, ktoré si pripravíte. Navyše naše telo sa počas noci zbavuje nebezpečných látok, ktoré vylučuje cez pokožku, a t potením. Je potrebné preto vždy ráno doplniť chýbajúce tekutiny, aby ste nepociťovali malátnosť a únavu.

Ak si ako prvé ráno robievate kávu, robíte zle. Zapínanie domáceho kávovaru a prípravu kávy si nechajte na neskôr, ideálne aspoň hodinu po raňajkách.

Menšia rozcvička

Či už pracujete v kancelárii, alebo manuálne za strojom, ranná rozcvička vám nezaškodí. V súčasnosti už aj mladých ľudí trápia bolesti chrbtice a práve preto je potrebné zacvičiť si hneď ako vypijete pohár čistej vody. Ak máte problém s ranným vyprázdňovaním, kombinácia čiste vody a rozcvičky vám problémy okamžite odstráni.

Ak si ráno nestíhate vypiť kávu, ešte vždy je tu možnosť naliať si ju do prenosného KeepCupu, čiže do pohára, ktorý vám kávu udrží teplú aj niekoľko hodín.

Zabudnite na sociálne siete a emaily

Ak vás ráno láka kontrolovať si emailovú schránku a odpisovať na správy na sociálnych sieťach, skúste sa tomu vyhnúť. Je dokázané, že práve tieto činnosť nás oberajú o energiu, ktorú počas celého dopoludnia tak potrebujeme.

Tieto činnosti si nechajte na neskôr, v prípade pracovných emailov až v práci. Uvidíte, že keď sa týmto činnostiam vyhnete, budete mať viac energie a únava sa vám bud vyhýbať.