Ratanový nábytok v interiéri: skvelá možnosť, ako súladiť s prírodou

Ratanový nábytok v interiéri: skvelá možnosť, ako súladiť s prírodou

Výborne vyzerá na terasách, v záhradách a v každej mestskej kaviarni. Ratanový nábytok je ideálny spoločník na chvíle s priateľmi i s rodinou, pretože vytvára tie správne pocity pohodlia a príjemnej atmosféry. Navyše je moderný, veľmi pohodlný a stále viac vyhľadávaný.

Aj do interiéru? Samozrejme!

Ratanový nábytok – to sú aj materiály jemu podobné, ako napríklad prútie z banánových listov, či rôzne iné dary prírody. Aj umelý ratan perfektne imituje to, čo treba, aby bol výsledný efekt podľa želania. Obrovskou výhodou toho umelého je, že má veľmi dlhú životnosť, farebnú stálosť a vysokú nosnosť. Pravý ratan má nepochybne čosi do seba. Starostlivosť oň je trochu úzkostlivá, ale na čistenie mu stačí iba trocha čistej vody. Typické je uňho to, že časom mení svoju farbu vplyvom slnka a poveternostných podmienok. Keď sa nachádza v interiéri, je oň dobre postarané.

Ako v raji

Bez ohľadu na to, v akom štýle je zariadená vaša domácnosť, s ratanovým nábytkom nič nepokazíte. Je univerzálnym spoločníkom každej rodiny. Plní nielen svoj účel, ale v prvom rade vytvára efekt. Každý má z toho senzáciu, ak vojde niekam do interiéru a zrazu má pocit, že vstúpil do iného sveta. Práve ten vám chce „vyčarovať“ ratanový nábytok u vás doma. Po príchode z práce alebo zo školy sa v momente ocitáte v súkromnej oáze pokoja. Cítite veľkolepé spojenie s prírodou, jej energiu i silu, ktorú vám odovzdáva.

Hodí sa ku všetkým štýlom

Vintage, etno štýl, ale aj obyčajný klasický alebo retro štýl. Ratanový nábytok nájde svoje uplatnenie v obývačke, v spálni, v kuchyni, jednoducho všade, kde to chcete spestriť a oživiť. Žiadna umelina, ale pedantná ručná výroba priamo z prírody. Nemusíte byť zástancom prímorského ani iného trendu. Stačí to všetko správne zladiť a pohrať sa s doplnkami. Niekto radšej vsadí na gýčové malé predmety, ale vy buďte originálni a dajte sa na to vo veľkom štýle. Čo tak ratanová sedacia súprava priamo u vás v obývačke? Aj mohutné ratanové jedálenské stoličky skvelo vyniknú za prestretým stolom.

Môžu to byť aj drobnosti, akými sú konferenčné stolíky, kreslá alebo veľké ratanové kvetináče. Existujú už dokonca aj tienidlá z ratanu, ktoré luster povýšia na ešte čosi viac ako len na obyčajné svietidlo.