S ľanovými semienkami sa chudne rýchlejšie, navyše dodáte telu potrebnú vlákninu

S ľanovými semienkami sa chudne rýchlejšie, navyše dodáte telu potrebnú vlákninu

Chudnete? Aby to nebol vždy iba neúspešný pokus, tajomstvo chudnutia sa ukrýva celkom inde. Všetko je o psychike. Nikdy sa vám nepodarí schudnúť, pokiaľ to robíte z pokryteckých dôvodov. Lepšia postava a úbytok hmotnosti nemá byť to hlavné.

Cieľ – zdravé telo

Koľkí z vás to už vzdali? Vyskúšali ste diétu za diétou, začali ste športovať a ručička na váhe nie a nie klesnúť na požadovanú hmotnosť. Kde robíme chybu? Prečo chceme schudnúť? Nastavme sa takto: chcem začať zdravšie žiť. Chcem, aby moje telo dostávalo všetko, čo potrebuje, aby malo dostatok energie, vitamínov, ale aj oddychu. Nechcem schudnúť, chcem byť hlavne zdravý. Od tohto momentu to pôjde dole „samé“. 

Telo sa odvďačí úbytkom na váhe a začnete si vážiť samých seba. Zmeníte pohľad na život a vyberiete sa tým správnym smerom.

Jednoduchý spôsob ako naštartujete svoje trávenie – ľanové semienka

Sú také malé, avšak je v nich obrovská sila. Ľanové semienka pozná každý. Používajú sa najmä na posýpku pečiva, ale aj ako prísada do jedál. Sú známe vyše 5000 rokov a pochádzajú z Babylonu. Dnes sú veľmi ľahko dostupné a priateľské k našim peňaženkám. Jedna až dve čajové lyžičky denne sa postarajú o zlepšenie vašej postavy bez toho, že by ste sa museli trápiť s nezmyselnými diétami.

Obsahujú veľa vlákniny, vitamínov skupiny B, C, E, K, ďalej železo, vápnik, mangán, horčík, meď, zinok, selén, kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú. Dajú preto do poriadku nielen vaše trávenie, vyprázdňovanie, ale pomôžu zabojovať proti kožným ochoreniam, akými sú akné a ekzémy. Vaše vlasy a pokožka budú vo skvelej forme.

Ľanové semienka sú ideálne pre ženy

Ak vás trápia menštruačné bolesti alebo ste v období klimaktéria, práve ľanové semienka môžu dopomôcť pri nepríjemných problémoch a bolestiach. Látky, ktoré obsahujú, ovplyvňujú sliznicu maternice, a preto sa hovorí, že aj ženy, ktoré majú problém otehotnieť, by mali po tomto malom hnedom zázraku siahnuť každý deň.

Ako chutia najlepšie

Výborne chutia s jogurtom, na pečive, ale aj s ovsenými vločkami. Pokiaľ vám prekáža ich rozmer, dajú sa ľahko zomlieť. Tak sa uvoľní ešte viac vlákniny. Ľanové semienka podporia vašu imunitu a prečistia organizmus. Najmä vaše obličky a pečeň, no nezaostávajú ani zdravšie cievy, srdce, upravená  hladina cukru v krvi a znížený cholesterol. Výborne chutí aj čaj. 3 lyžice zalejte s vriacou vodou, nechajte pár hodín lúhovať a potom preceďte. Môžete dochutiť citrónom, mätou, medom alebo zázvorom. Rýchly a chutný detox.