S týmito kuchynskými vychytávkami určite zahviezdite

S týmito kuchynskými vychytávkami určite zahviezdite

Kuchyňa je tá časť domu, kde trávite najviac času so svojou rodinou a priateľmi. Je to miesto, kde sa začína váš deň a kde sa aj dobrou večerou končí. Riešia sa v nej často dôležité veci. Ráno sa prideľujú povinnosti všetkým členom domácnosti. Vychutnáva sa tu životabudič zvaný káva. No a cez víkend sa na tomto mieste odohrávajú najrôznejšie hlučné návštevy spojené s bohato prestretým stolom. Večer sa v kuchyni spolu zídeme, diskutujeme o našich starostiach i radostiach a tešíme sa na ďalší krásny deň. Tak, ako sa staráme o najnovšie módne trendy v obliekaní, netreba zabúdať ani na našu kuchyňu, ktorá je srdcom domova.

V krásnej a štýlovej kuchyni je radosť variť

Je veľa žien, ktoré kuchyňu pokladajú za svoje druhé pracovisko a nie za svoj vlastný „čarovný kumbálik“, kde vznikajú najlepšie dobroty pre najbližších. Samozrejme, vieme, že existujú domácnosti, kde sa roly kuchára zhostili dobrovoľne páni, avšak väčšinou platí, že sú to práve ženy, ktoré sa starajú o hladné žalúdky. Varenie je v prvom rade vášeň, a pokiaľ sa to robí s láskou, tak všetko chutí výborne. Za celkovú atmosféru kuchyne zodpovedáte vy sami. Aj známe feng šuej učenie hovorí, že do kuchyne nepatrí neporiadok, chaos, nevynesené smeti či kvapkajúci kohútik. To všetko ovplyvňuje naše pocity a môže spôsobovať aj problémy so zlým trávením. Spravme si preto z našej kuchyne také miesto, kde bude potešením chopiť sa varešky. Vtedy sa určite všetko vždy podarí.

Maličkosti, ktoré vám spríjemnia deň a uľahčia prácu

Spravte si radosť a vyberte sa na veľký nákup kuchynských doplnkov a pomocníkov, ktorí z tohto miesta vytiahnu maximum. Malo by to byť také samozrejmé ako nákup topánok či rukavíc na zimu. Raz-dva tak zo svojej kuchyne vyčarujete jednu modernú, funkčnú a praktickú miestnosť pre kuchára-profesionála. Aj malé zmeny vedia robiť veľké zázraky. Keď máte pocit, že váš príbor už nie je atraktívny, zdá sa vám nudný alebo pristarý – kúpte si nový. Dnes si viete vybrať všakovaké, ba aj s nápismi, ktoré milo zaskočia každú návštevu.

Štýloví pomocníci, ako sú rýchlovarná kanvica, čajník, hriankovač, kávovar, retro kuchynská váha, môžu byť vystavení na obdiv stále. Vy ich tak budete mať vždy poruke a oni budú na oplátku reprezentovať váš dobrý vkus. Hneď sa z obyčajných rituálov, ako je pitie rannej kávy či čaju, stáva radosť.

Servírovanie na krásnych zdobených táckach vás naplní hrdosťou, že sebe a aj svojim hosťom viete dopriať krásne veci. Rôzne kuchynské pomôcky, o ktorých ste možno ani nevedeli, že existujú, sa postarajú o nápadité výtvory a majstrovské diela. Vykrajovačky, formičky, formy na pečenie, plechy rôznych veľkostí či tvarov, ale aj rôznych farieb a obrázkov. Aby aj varenie a pečenie bola jedna veľká zábava. Nie je to len o kuchynských pomôckach. Štýloví budete aj vtedy, keď si navlečiete úžasnú kuchársku zásteru a buď ňou pobavíte svoje okolie, alebo zapôsobíte ako sexi žienka, ktorej to v kuchyni neskutočne pristane.