Saténové posteľné obliečky, aké majú výhody?

Saténové posteľné obliečky, aké majú výhody?

Posteľné obliečky sa v súčasnosti vyrábajú z rôznych materiálov, vo všetkých možných farbách a zaujímavých vzoroch. Najčastejšie sa stretávame s posteľnými obliečkami z bavlny, krepu, flanelu, bambusového vlákna, saténu a damasku. Dnes si povieme niečo o saténe, konkrétne o bavlnenom saténe, ktorý sa používa práve na výrobu posteľného prádla. Má nespočetne veľa výhod o čom vás určite presvedčíme. Nabudúce, keď pôjdete do obchodu, za novými posteľnými obliečkami, určite si vyberiete práve tie zo saténu, ak ich doma ešte nemáte.  

Saténové posteľné obliečky, elegancia a luxus 

Najlepšou a najzdravšou voľbou pre materiál je samozrejme bavlna. Je to prírodný materiál, ktorý vďaka svojej schopnosti nasať pot chráni našu pokožku. Tieto vlastnosti dvojnásobne platia pre bavlnený satén, ktorý je výrazne hebkejší, ľahší a tak dokáže spoľahlivo odvádzať vlhkosť. Vďaka tomu sú posteľné obliečky zo saténu skvelou voľbou najmä v letných horúcich dňoch, vsiaknu pot a navyše príjemne chladia pokožku. 

A ako sa satén vyrába? Pri jeho tkaní výrobcovia používajú veľmi hustú atlasovú väzbu vďaka čomu má satén lesklý vzhľad. Následne sa uskutoční mercerácia, čo znamená, že jednotlivé vlákna napučia. Tento proces zabezpečí, že sa vlákno  zaguľatí a skráti o štvrtinu. Týmito procesmi získa satén nielen svoj povestný lesk ale aj pružnosť a pevnosť. 

Pri kúpe si však dajte pozor na zloženie materiálu. Niekedy výrobca síce uvádza, že sa jedná o obličky zo saténu, ale často je satén zmiešaný s vláknami z polyesteru. Tomuto materiálu sa zďaleka vyhnite. Za 100 % satén si trochu priplatíte, ale benefity, ktoré vám prinesie za to stoja. S týmito posteľnými obliečkami sa budete cítiť ako v kráľovskej posteli a váš spánok bude kvalitnejší a vy ráno oveľa sviežejší. 

Jednou z ďalších výhod tohto materiálu je aj jeho nenáročnosť. Nepotrebuje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Ak ich vysušíte voľne na vzduchu nie je ich treba ani žehliť, čo poteší asi každého. Do sušičky na prádlo ich preto radšej nedávajte. 

Ako všetky obliečky aj tieto sa vyrábajú so zapínaním na zips alebo na gombíky. A ktorý spôsob si vybrať? Ktorý je lepší? Odpoveď je jednoduchá, oba spôsoby sú rovnako dobré, záleží len na našich preferenciách. 

Kvalitné posteľné obliečky nájdete na webovej stránke  https://www.luxusna-spalna.sk/.