ŠKODA Kodiaq: Robustné SUV, ktoré myslí aj na najmenšie detaily

ŠKODA Kodiaq: Robustné SUV, ktoré myslí aj na najmenšie detaily

Keď ŠKODA predstavila svoje nové SUV, mnoho ľudí ocenilo jeho odvážny dizajn. Niektorým sa model Kodiaq dokonca ponášal na obľúbené Audi Q7, zároveň však s úsmevom dodávali, že Škodovka je o polovicu lacnejšia. Automobilka z Mladej Boleslavi sa pri hľadaní mena opäť inšpirovala na Aljaške, a nový Kodiaq získal názov po najväčšom medveďovi na svete. Úplne oprávnene. Čím je táto ŠKODA výnimočná?

Veľké zvonku, veľké zvnútra

Dizajnéri v Mladej Boleslavi namiešali atraktívny mix robustnosti, elegancie a dynamiky. ŠKODA Kodiaq pôsobí sebavedomo a dravo, prednej maske dominujú vysoké svetlomety a mriežka chladiča, ktorá ukazuje dizajnovú identitu SUV vozidiel. Kodiaq je prvé sedemmiestne vozidlo z dielne ŠKODA, ktoré so svojím 720-litrovým kufrom disponuje najväčším batožinovým priestorom vo svojej triede.

Veľkorysý priestor však čaká aj pasažierov – veľkým plusom je pohodlné sedenie na zadných sedadlách bez akýchkoľvek obmedzení. Výška svetiel, plastová ochrana podvozka či jeho robustnosť predurčujú ŠKODU Kodiaq k tomu, aby sa stala hitom v kategórii SUV. K tomu prispievajú aj výnimočne prepracované LED svetlá v tvare C v zadnej časti vozidla, ktoré jasne ilustrujú príslušnosť modelu k značke.

Kodiaq sa kamaráti s technológiami

Milovníci chytrých riešení ocenia jednoduché a spoľahlivé prepojenie ŠKODY Kodiaq so svojím smartfónom. Pomocou Wi-Fi dokonca cestujúci na zadných sedadlách môžu ovládať infotainment prostredníctvom mobilného zariadenia. Ak jazdíte často s vozíkom či karavanom, na Kodiaqu určite oceníte asistenta ťahania, ktorý za vás hravo zaparkuje.

Poteší aj spoľahlivý a citlivý 8-palcový dotykový displej, ktorý je mimoriadne intuitívny. Pozrieť si na ňom môžete tiež počasie, aktuálne ceny na čerpacích staniciach alebo ho využiť pri online vyhľadávaní cez Google Street View. Skvelou vychytávkou je ŠKODA Connect – systém, s ktorým môžete sledovať stav svojho Kodiaqu prostredníctvom svojho mobilného zariadenia. Dokonca ho ním môžete odomknúť, zamknúť aj roztrúbiť.

Detaily robia Kodiaq výnimočným

ŠKODU Kodiaq robia výnimočnou aj detaily, na ktorých si dali dizajnéri mimoriadne záležať. Jedným z nich je dáždnik zabudovaný v oboch predných dverách. Na parkoviskách oceníte chrániče dverí, ktoré sa vysunú pri ich otvorení a chránia ich pred poškodením. Ďalšou drobnosťou, ktorá poteší, je LED lampička v batožinovom priestore, ktorú môžete kedykoľvek odopnúť a používať ju ako baterku.

ŠKODU Kodiaq si môžete vybrať v troch úrovniach výbavy – Active, Ambition a Style. Siahnuť môžete po ktorejkoľvek z piatich verzií motorov, troch prevodoviek a samozrejmosťou je aj pohon oboch náprav. Vďaka týmto možnostiam sa výkon ŠKODY Kodiaq pohybuje v rozmedzí od 92 do 140 kW. Chcete si vyskúšať toto SUV naživo? Navštívte stránku www.araver.sk a dohodnite si svoju testovaciu jazdu.