Škoda Superb si vás získa na prvý pohľad

Škoda Superb si vás získa na prvý pohľad

Chladný dizajn Škody Superb vás nenechá chladnými. Toto vozidlo zaujme nielen nezabudnuteľným vzhľadom, ale aj perfektnými jazdnými vlastnosťami. Navyše je vybavené všetkými modernými asistenčnými systémami. Poďme sa spolu pozrieť na túto vlajkovú loď Škody.

Pôsobivý dizajn

Ako sme už spomenuli, exteriér nového modelu Škoda Superb je naozaj úchvatný. Čisté a presné línie si podmania nejedného nadšenca automobilov. Spredu vás zaujme charakteristická mriežka chladiča s logom a sebavedomo tvarované predné svetlá. Širšie zadné LED svetlá pôsobia uhladene a čisto. Tohto charizmatického elegána si na cestách všimne naozaj každý.

Asistenčné systémy vás odbremenia

Môžete sa tešiť na rôzne moderné asistenčné systémy. Zaujímavý je Front Assist, ktorý permanentne sleduje vzdialenosť vozidla pred vami. Dokáže vás včas upozorniť na riziko kolízie. Ak by náhodou bola neodvratná, tak aktivuje brzdy, aby bol dôsledok havárie čo najmenší.

Ak neúmyselne opustíte jazdný pruh, asistenčný systém vás o tom informuje. Pomocou detekcie mŕtveho uhla viete sledovať priestor až do 20 metrov od vozidla. Systém na detekciu únavy je tiež veľkým bonusom. Jazda so Škodou Superb je zaručene bezpečná.

Jazda a ovládanie

Na výber máte zo štyroch druhov motorov. Dva naftové a dva benzínové. Motory novej generácie vám zaručujú optimálnu dynamiku jazdy spolu s nízkou spotrebou. Dosahujú výkon 88 kW až 200 kW, avšak na 100 km miniete iba 3,9 – 7,1 litra paliva. Pohon máte rozdelený do všetkých štyroch kolies. So športovým podvozkom máte poruke aj systém progresívneho riadenia. Pomocou neho zvládnete reakcie na zákruty s hravosťou dieťaťa. Adaptívny podvozok vám pomôže prispôsobiť jazdný štýl vlastným preferenciám. Vyberte si zo štandardného, športového alebo komfortného štýlu jazdy.

Komfort nadovšetko

Za vyhrievaným volantom sa budete cítiť príjemne aj v najmrazivejších dňoch. Rozohrejte svoju náladu aj veselými farbami, interiér totiž ponúka desať farieb osvetlenia. To nie je všetko – Škoda Superb vám navyše poskytuje individuálne nastavenia pre každého používateľa. Vytvorte si svoj profil, kde môžete mať svoje nastavenia vy i vaša polovička. Máte rozdielne vnímanie teploty? Nevadí. S trojzónovou klimatizáciou sa budete všetci cítiť komfortne. Môžete nastaviť rozdielnu teplotu v časti vozidla pre vodiča, spolujazdca a pasažierov na zadných sedadlách.

Na výlet si zoberiete všetku potrebnú batožinu

Batožinový priestor otvoríte jednoduchým stačením tlačidla pri sedadle alebo diaľkovo kľúčom. K dispozícii samozrejme máte štandardné otváranie na dverách kufra.

Veľkosť batožinového priestoru je 625 litrov, ak však zložíte zadné sedadlá, dostanete až 1760 litrov priestoru.

Jednoduchá pripojiteľnosť

Vysokorýchlostný internet môžete aktivovať jednoduchým vložením SIM kardy. Pomocou Wi-Fi zbehne vašim pasažierom cesta rýchlejšie. Ak si potrebujete vybaviť telefonáty, handsfree je tu pre vás. Dokonca môžete pripojiť aj dva telefóny naraz. Vyskúšajte novinky ovládania telefónu hlasom alebo prevodu textu na reč. Pomocou priehradky Phone Box si navyše bezdrôtovo nabijete svoj smartfón. Zároveň vám priehradka zosilňuje signál, čo sa hodí najmä vtedy, keď si chcete zavolať niekde, kde je slabšie pokrytie. S touto vymoženosťou vám problém so zlým signálom odpadá.

Ďalším bonusom je systém Smartlink+. Pomocou neho viete sledovať približne 40 rôznych parametrov. Majte prehľad a kontrolu nad svojou Škodou Superb.

Záver

Škoda Superb spája v sebe všetko, čo na cestách potrebujete. S ňou je jazda dokonalým zážitkom. Zážitkom, ktorý čaká práve na vás.