Skutočne sa oplatí investícia do koženej sedacej súpravy? Bezpochyby

Skutočne sa oplatí investícia do koženej sedacej súpravy? Bezpochyby

Kvalitná sedacia súprava je investíciou na niekoľko rokov. Vidieť to aj na ich cene, rozhodne sa nedá povedať, že by kvalitné sedačky stáli málo. A už vôbec to neplatí ak hovoríme o kožených sedacích súpravách.

Nie je koža ako koža

Ak ste niekedy „blúdili“ po predajni nábytku v Bratislave a pri pohľade na ceny kožených sedacích súprav ste rozmýšľali, či sa skutočne oplatí investícia do takejto sedačky, máme pre vás krátku odpoveď: áno! Môžeme to však aj rozviť.

Na úvod však upozorníme, že myslíme sedačky z pravej kože, takže žiadna umelá koža, či eko-koža. Pravá koža navodí v každej obývačke pocit luxusu, ale rozhodne sa nedá povedať, že by to bolo jej jediným plusom.

Poďme najskôr k jednej nevýhode. I keď môžeme vám prezradiť, že to nebude úplne tak ako to vyzerá na prvý pohľad. Kritici kožených sedačiek často hovoria, že počas leta sa na koženej sedačke budete lepiť a o to viac sa potiť. Ako to naozaj je?

Nenáročná údržba a vysoká odolnosť zaručujú dlhoročné používanie

Dôraz na to, že budeme hovoriť o skutočne kožených sedacích súpravách a nie o tých z umelej kože, sme nedávali len tak náhodou. Rozdiel medzi týmito dvoma sa prejavuje aj v tom, že na luxusných kožených sedačkách vám nehrozí potenie sa ani počas najväčších letných horúčav.

Pravá koža je totiž oveľa priedušnejšia ako si veľa ľudí myslí. Avšak nejde len o samotnú kožu, ale v prípade kvalitných kožených sedačiek aj o prvotriedne farbivá, ktoré dovoľujú koži dýchať a neodlupujú sa ani po dlhých rokoch používania.

A tu sa dostávame k zásadným výhodám, kvôli ktorým sa investícia do koženej sedacej súpravy skutočne oplatí. Jednou z nich je odolnosť. Kvalitná koža znesie toho skutočne veľa. A k tejto dlhovekosti napomáha aj skutočne nenáročná údržba. Kožu často stačí pretrieť navlhčenou handričkou a je opäť ako nová.

Zdroj obrázka:

Autor: CREATIVE WONDER / Shutterstock.com