Smaragdový ostrov: Írsko

Smaragdový ostrov: Írsko

Predstavy ľudí o krásnej dovolenke sú rôzne. Niektorí vyhľadávajú vyslovene turistické destinácie a letoviská, iní bažia po kultúre a poznávaní. Ktosi ďalší si predstavuje samého seba kdesi na lehátku pod palmovým stromom a dakto druhý nedá na malebné Slovensko ani dopustiť. Nájdu sa však aj tí, ktorí chcú vidieť čo najviac toho, čo nám táto planéta ponúka a práve Írsko môže byť štartovací bod.

Zelená krajina obklopená oceánom

Prečo práve Írsko? Pretože ponúka aj kus svojej histórie no v prvom rade vás chce očariť výhľadmi, pri ktorých často budete mať pocit, že iba snívate. Sú to momenty, pri ktorých si poviete, že to vari nemôže byť ani možné, vidieť toľko krásy naraz. Mať raj priam na dosah. Írsko vám ponúka všetku tú nádheru ako na dlani. Pozrite sa vľavo, vpravo, dopredu a zakaždým sa prekvapte. Darujte si zážitok na celý život. Bude nezabudnuteľný.

Zelené pláne, stáda oviec a starobylé zrúcaniny – to a ešte oveľa viac nájdete v Írsku

Je to v prvom rade Stonehenge, ktorý naprieč Anglickom rozhodne neobíďte. Zájdite si pozrieť zrúcaninu hradu  Rock of Cashel a ocitnite sa aspoň na pár chvíľ v stredoveku a v zajatí keltskej kultúry. K tomuto hradu sa viažu mnohé povery a legendy.

Bunratty Castle vám ukáže, ako v minulosti žili ľudia na ostrove. Dostanete sa napríklad do domu pekára, kde si pochutnáte na čerstvom pečive, alebo do miestnej školy, kde si môžete vyskúšať školské lavice. Po tomto skanzene vám vyrazia dych bridlicové útesy – Cliffs of Moher . Naskytne sa vám práve ten očarujúci výhľad, ktorý vám ako prvý napadne pri slove „Írsko“.

Národný park  Glendalough

Nájdete tu dokonale usporiadané jazerá. Ak prejdete ďalej po čistinku, nájdete voľne pasúce sa srny. To tiež nevidno každý deň, uznajte.

V Dubline si zájdite na Dublinský hrad, katedrály, do parkov a ďalších jeho malebných zákutí a uličiek. Nie nadarmo patrí k najnavštevovanejším európskym mestám.

Írsky vidiek jednoducho treba zažiť na vlastnej koži. Nie je to len čerstvý vietor vo vlasoch a zelené pláne. Sú to aj malé mestečká a poznávanie kultúry i ľudí. Hlavne sú to nezabudnuteľné zážitky a prianie – vrátiť sa sem ešte raz.