Spoľahnite sa na antikoncepčné náplaste

Spoľahnite sa na antikoncepčné náplaste

Azda najhoršia nočná mora pre ženy v produktívnom veku, je nechcené otehotnenie. Vtedy, keď si myslíte, že vám sa čosi také nemôže stať, nezabúdajte na vetu – nikdy nehovor nikdy. V živote treba byť na všetko pripravený a obzvlášť, keď ide o takéto delikátne situácie…

Rôzne druhy antikoncepcie

Už na základných školách sa mládež učí, aké formy ochrany pred otehotnením existujú. Tie „bezplatné“, avšak aj najmenej spoľahlivé sú napríklad prerušovaná súlož, meranie bazálnej teploty alebo počítanie plodných a neplodných dní. Je zvláštne, že hoci ľudia sú si vedomí, aké jednoduché je dnes už stať sa náhle rodičom, no napriek tomu „riskujú“. Veľakrát sa z chyby, ktorá vznikla iba „za jedinú noc“, stáva veľký „problém“. Mať spoľahlivú antikoncepciu v takejto modernej dobe je už samozrejmé a viac ako potrebné.

Buďte vždy pripravení

Milé dámy, kategória antikoncepcie sa týka prevažne nás. Sú medzi nami také, ktoré ju užívajú bez prestávky hádam už od strednej školy a potom sú aj tie, ktoré ešte stále váhajú. Mylné predstavy, že je to zásah do nášho „ženstva“ a prirodzenosti mnohým bránia v tom, aby si užili sexuálny život naplno, bez obáv z nechceného otehotnenia. Najmä tie z nás, ktoré si život užívajú so všetkým, čo k tomu patrí, by mali byť zodpovedné a spoľahlivo sa chrániť. Veď „čert nikdy nespí“ a potom bude ž neskoro plakať nad rozliatym mliekom.

Výhody antikoncepčných náplastí

Antikoncepčné náplaste sú výbornou voľbou pre každú jednu z nás. Možno sme trochu náročné, ale sme ženy a máme rady dobré a kvalitné veci. Sú samozrejme na predpis a ich cena sa pohybuje okolo 15 Eur/ bal na mesiac, ale pri správnom používaní majú vyše 99 % spoľahlivosť. To znamená, že tejto forme ochrany môžete dôverovať a vôbec nemusíte premýšľať o tom, že si každý deň musíte dať v rovnakom čase tabletku.

Náplasť si jednoducho nalepíte na nenápadné miesto na tele, samozrejme, že na čistú a suchú časť, aby dobre držala. Raz do týždňa si tento nenápadný malý štvorček odlepíte a nalepíte nový. Náplasť je napustená hormónmi, ktoré zabraňujú otehotneniu a do tela ženy sa uvoľňujú postupne cez pokožku. Nezaťažujete tak svoj tráviaci trakt a vedľajších účinkov je minimum. Ak však máte problémy s vysokým krvným tlakom či so zlou zrážanlivosťou krvi, poobzerajte sa po inej forme ochrany.