Spravte niečo pre svoje telo už na začiatku jari

Spravte niečo pre svoje telo už na začiatku jari

Príroda sa prebúdza, zima sa pomaly končí a aj keď v niektorých regiónoch to vyzerá ešte zimne, príchod jari sa nedá poprieť. Keďže posledné mesiace žijeme v izolácii a s priateľmi a so zvyškom rodiny sa stretávame len minimálne, odzrkadlilo sa to aj na našich postavách.

Mnohé ženy sa sťažujú, že práve počas tejto zimy pribrali nejaké tie kilogramy a celkovo zanedbávali starostlivosť o seba. Spravte niečo pre svoje telo už na začiatku jari.

Zaraďte do jedálnička viac ovocia a zeleniny

Pečivo, ryža, mäso a zemiaky. Tvoria gro vášho jedálnička práve tieto potraviny? Skúste obmedziť konzumáciu bieleho pečiva a skúste si namiesto neho robiť ovsené kaše. Ovsené vločky, chia semienka a rôzne iné semienka vám pomôžu naštartovať váš organizmus.

Odporúčame vám ale aj zaradiť do jedálnička viac ovocia a zeleniny. Také ovocné, či zeleninové smoothies, či šaláty vám určite zachutia a pomôžete aj vášmu tráveniu.

Do zeleninového šalátu odporúčame krájať feta syr a dochutiť to bazalkou, či rukolou.

Rozmaznávajte svoje vlasy

Celú zimu sme nosili vlasy skryté prevažne pod čiapkami. Práve teraz na jar potrebujú nový impulz. Okrem podstrihnutia rozštiepených končekov vám odporúčame rozmaznávať svoje vlasy olejčekmi a prírodnými maskami. Práve na jar nie je na škodu začať užívať tabletky na rast vlasov. Budete sa môcť pochváliť krásnymi a hlavne zdravými vlasmi.

Doprajte si viac pohybu

Ak chcete spraviť niečo pre seba už na začiatku jari, zainvestujte do nových cvičiacich pomôcok a pustite sa do cvičenia. Doma oceníte rotopedy, ale aj veslovací trenažér. Posilníte svaly celého tela, najmä však ruky a nohy.

Odporúčame ale kúpiť aj posilňovacie gumy, činky a fit loptu. Ak vám to počasie neumožní, môžete si zacvičiť aj doma.

Zdroj obrázka:

Autor: / Shutterstock.com