Sťahujete sa na vidiek? Toto vybavenie budete v záhrade určite potrebovať

Sťahujete sa na vidiek? Toto vybavenie budete v záhrade určite potrebovať

Sťahovanie sa z bytu do rodinného domu prináša množstvo zásadných zmien. A v podstate aj viac práce. Okrem interiéru sa totižto budete musieť starať aj o vašu záhradu. A to si vyžaduje dokúpiť potrebné vybavenie, ktoré ste v byte nepotrebovali.

Rebrík a záhradné nožnice nevyužijete len pri stromoch

Zatiaľ čo v byte nájde využitie skôr drobnejšie náradie a nanajvýš vŕtačka, či elektrické skrutkovače, pri starostlivosti o záhradu toho budete potrebovať oveľa viac. Množstvo rôznych nástrojov a pomocníkov je obrovské, avšak ktoré sú naozaj užitočné? To vám povieme nižšie.

Prvým na našom zozname je teleskopický rebrík. Ten vám poslúži nielen pri strihaní stromov, ale napríklad aj pri údržbe odkvapu, maľovaní exteriéru domu, oprave strechy, či pri inštalácii vianočného osvetlenia. Využití je však pochopiteľne oveľa viac.

Pokračujeme záhradnými nožnicami. Tie sú oveľa univerzálnejším nástrojom ako si možno myslíte. Veď čo iné budete mať na záhrade po ruke napríklad na otváranie balíkov semien? Ani nám nič iné nenapadá.

Trávnik aj pôda v dokonalom stave

K bývaniu v rodinnom dome neodmysliteľne patrí aj starostlivosť o trávnik. A s tým si neporadíte bez dobrej kosačky. Zvyčajná dilema je, či siahnuť po niektorej z elektrických, či nových aku kosačiek, alebo zvoliť benzínovú kosačku. Výber záleží od toho, aký veľký máte pozemok a aký výkon od kosačky očakávate.

Keď už máte dom so záhradou, určite si budete chcieť aj niečo dopestovať. Pri príprave pôdy je neodmysliteľným pomocníkom kvalitný rýľ, ktorý nezhrdzavie po prvej sezóne a pôda sa naň nebude lepiť.

V prípade ťažšieho terénu vám vie dobre poslúžiť ďalší univerzálny nástroj, vidly. Môžete nimi prevzdušniť trávnik, rozrušiť zhutnenú pôdu, vytvoriť otvory pre semená, zamiešať prípravky do pôdy, odstrániť kamene a buriny, či zjemniť tvrdú pôdu.

Zdroj obrázka:

Autor: Jacob Lund / Shutterstock.com