Staviate dom s krbom? Potrebovať budete aj rôzne príslušenstvo

Staviate dom s krbom? Potrebovať budete aj rôzne príslušenstvo

Predstavy o dokonalom romantickom večeri sa budú medzi rôznymi ľuďmi určite líšiť, avšak nebudeme ďaleko od pravdy ak povieme, že prísť večer domov, zapáliť oheň v krbe a otvoriť si nejaké kvalitné vínko, to rozhodne nadchne nejednu romantickú dušu. No nehovorte, že sa vám predstava takéhoto večera nepozdáva.

S krbom na drevo máte prácu naviac, ale atmosféru vyčarí nenapodobiteľnú

Obzvlášť, ak nehovoríme o elektrických, či biokrboch, ktoré majú výhodu v tom, že vám aspoň časť „krbovej“ atmosféry dokážu priniesť aj do bytu, ale o „pravých“ krboch na drevo. Ich prevádzka je o niečo zložitejšia, ale tá atmosféra, ktorú dokážu vyčariť počas dlhých a chladných zimných večerov vo dvojici, je na nezaplatenie.

Postavený krb je však len základ. Samozrejmosťou je mať dostatočnú zásobu dreva, ale ani to však nie je všetko. Chýba ešte zdanlivý detail v podobe krbového náradia. Veď hádam ste nechceli do horiaceho krbu strkať ruky.

Náradie na kompletnú obsluhu krbu

Čo sa týka krbového náradia, existuje štvorica, bez ktorej sa nezaobídete. Tvoria ju kutáč, kliešte, zmeták a lopatka. Kutáč poslúži, keď budete potrebovať prehrabať žeravý popol, či posunúť horiace poleno. K presunom horiacich polien sa skvelo hodia aj kliešte, ktorými poleno bezpečne uchytíte.

Zmeták a lopatka sa naopak hodia pri upratovaní a vymetaní popola. Že ste si na tento účel kúpili vysávač popola? Ten však môžete použiť len na vychladnutý popol. Ak teda nechcete mať doma väčšie plamene ako tie vo vašom krbe.

Aby ste mali pre váš krb vždy po ruke dostatok „paliva“ v podobe dreva, treba nejako vyriešiť aj jeho skladovanie. Ak teda nemáte v rámci obmurovky krbovej vložky spravený aj priestor na uskladnenie dreva. Pokiaľ to nie je práve váš prípad, poobzerajte sa po pekných a praktických košoch na drevo. Na výber sú rôzne materiály, tvary a veľkosti, takže si určite vyberiete taký, ktorý bude nielen praktický, ale aj estetický.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com