Stávka na istotu pri kúpe mobilu s Androidom? Jedine Samsung

Stávka na istotu pri kúpe mobilu s Androidom? Jedine Samsung

Pri výbere mobilného telefónu býva základnou otázkou voľba operačného systému. Android alebo iOS? Často to však býva skôr otázka sympatií alebo antipatií k značke Apple, ktorá je tvorcom druhého menovaného operačného systému a nie otázka výhod, či nevýhod jednotlivých systémov.

Dlhodobý kráľ predajov

Ak sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodnete pre operačný systém Android, na výber máte hneď niekoľko rôznych výrobcov, z ktorých väčšina si tento systém prispôsobuje vlastnými nadstavbami. Takže nie vždy je Android ako Android.

Na špici predajnosti „androiďáckych“ telefónov sú už tradične mobily Samsung. Tento juhokórejský výrobca sa dlhodobo drží na špici nielen pred ostatnou konkurenciou využívajúcou operačný systém Android, ale aj pred svojim najväčším konkurentom, firmou Apple.

V prospech Samsungu hrá fakt, že je to overená značka, ktorá ponúka mobilné telefóny v rôznych cenových kategóriách. A povedzme si úprimne, pomohli im aj problémy čínskej firmy Huawei s americkými úradmi, ktoré zrazili predaje tohto (donedávna veľmi populárneho) výrobcu smerom dole.

Samsung má mobil pre každého. Ak však nehľadáte niečo kompaktné

Neznamená to však, že by si Samsung vysoké predaje svojich mobilov nezaslúžil. Výber tejto značky je vždy stávkou na istotu a aj keď ich ceny sú spravidla vyššie v porovnaní s čínskou konkurenciou, vynahradia vám to ihneď ako ich chytíte do ruky.

Ak máte doma televízor Samsung, určite viete, že ponúka naozaj kvalitný obraz. To môžete čakať aj od mobilov tejto značky, keďže displeje, ktoré používajú aj v nižších cenových kategóriách, majú jednoducho krásne farby.

Niekomu síce môže v ponuke Samsungu chýbať kompaktnejší telefón, keďže všetky ich nové mobily majú veľkosť displeja okolo 6,5 palca, ale ak hľadáte mobil s displejom pod 6 palcov, budete mať problém aj pri iných Android značkách. Jedine Apple minulý rok zaplnil túto dieru na trhu svojou kompaktnou 12 Mini, prípadne pre vyznávačov konzervatívne vyzerajúcich smartfónov vydal druhú generáciu populárneho „budgetového“ modelu SE.

Zdroj obrázka:

Autor: LightField Studios / Shutterstock.com