Stereotyp do vzťahu nepatrí. Potrebujete šmrnc!

Stereotyp do vzťahu nepatrí. Potrebujete šmrnc!

Všetci robíme v partnerskom vzťahu jednu a tú istú chybu – očakávame od neho príbehy ako z romantického filmu, kde stále všetko funguje a kde sa neustále niečo deje. Život však nie je len o tých „dobrých“ veciach. Stereotyp prinesie do vzťahu len nudu a apatiu.

Keď chcete zostať spolu, neustále tvorte

Akonáhle spozorujete, že sa k sebe začínate správať ináč, ako ste boli zvyknutí, je to prvý varovný prst, ktorý pocítite. To, že niečo nie je v poriadku zistíte až vtedy, keď sa z vás stanú iba akési „divadelné postavičky“. Každá z nich má svoju „rolu“. Jeden pracuje, ona sa stará o domácnosť, tiež má svoju prácu a tak sa hneď po príchode domov navzájom presvedčia, či je všetko v poriadku. Jednou vetou si povedia, aký mali deň – zvyčajne nečakajme nič rozvité. Jednoslovné odpovede, ale napriek tomu sú obaja spokojní, že je v rodine pokoj a zdanlivá harmónia. Obaja máme prácu, máme čo jesť, máme kde bývať a sem-tam ideme spolu aj na výlet, aby sme ostatným dokázali, že sme šťastná rodinka.

Je to príkladné stereotypné správanie

Stereotyp ako vyšitý. Premýšľajme, čo sa asi bude diať ďalej. Žiadne prekvapenia ani prevratné situácie – inými slovami – poriadna nuda. S jej nástupom prichádza pocit, že hoci máme všetko, predsa necítime radosť zo života. Vnútri sa cítime prázdni a nenaplnení. Niekto si to zaženie jedlom, niekto kopou nových vecí a v najhoršom prípade do vzťahu vstúpi tretia osoba, ktorá sa postará o rozpad manželstva. Rozvod a všetko, čo nasleduje po ňom, patrí k najstresujúcejším faktorom v živote. Nikto by to s otvorenou náručou určite neprivítal.

Erotika už v „kuchyni“

Počuli ste už, že intímna atmosféra sa začína už v kuchyni? Nie je to len preto, že láska ide cez žalúdok. Práve tu sa začínajú aj končia dôležité rozhovory s vašou druhou polovičkou. Práve tieto debaty vás majú zblížiť a spájať tak, ako to bolo na začiatku, keď ste spolu ešte len randili. Akosi už nikto nemá na to čas, ale nečudujme sa potom, že si to nevieme spolu užiť ani v spálni. Prestávame sa počúvať a vnímať. Je nám jedno, kto má aké plány, túžby, vízie? Prečo nám je ľahostajný človek, ktorý sa o nás stará a s ktorým si prajeme zostarnúť? Ak chceme mať zdravý vzťah, musíme oň neustále bojovať. Stereotypu sa zbavíme vtedy, ak spolu budeme obaja navzájom niečo tvoriť, vytvárať, plánovať a realizovať.