Stoly a stolíky pre množstvo využití

Stoly a stolíky pre množstvo využití

K nábytku, ktorý nájdeme v každej domácnosti, rozhodne patria aj stoly a stolíky slúžiace na rôzne účely. Okrem jedálenského stola a konferenčného stolíka do obývačky, často dopĺňajú zariadenie našej domácnosti aj kancelárske stoly, či nočné stolíky.

Musia zvládnuť každú záťaž

Začneme však tými najväčšími, jedálenskými stolmi. Tie sú súčasťou takmer každej domácnosti. Výnimku tvoria len moderne zariadené kuchyne s takzvanými kuchynskými ostrovčekmi, ktoré často nahrádzajú práve jedálenský stôl.

Jedálenské stoly by mali byť dostatočné pevné, aby zvládli záťaž počas rodinných obedov a obzvlášť pri špeciálnych príležitostiach, akými je napríklad Štedrá večera, kedy zvykneme naozaj otestovať nielen výdrž svojich žalúdkov, ale aj našich jedálenských stolov.

Tak isto váš kancelársky, písací (alebo ak chcete PC) stôl, by mal byť schopný znášať dlhodobú záťaž ak naň položíte monitor s veľkou uhlopriečkou, prípadne sústavu viacerých monitorov a k nim aj vašu dizajnovú PC skrinku, ktorú chcete vystaviť tak, aby ju bolo vidieť.

Ani dizajn nejde bokom

Potom sú tu stolíky, pri ktorých sa môže viac prejaviť vaše estetické cítenie. Hlavne to platí pri konferenčných stolíkoch, ktoré neodmysliteľne patria do každej obývačky a bývajú centrom nejedného vášho stretnutia s priateľmi.

Áno, pri stretnutiach s priateľmi by aj konferenčné stolíky mali poskytovať dostatočnú plochu na všetko občerstvenie (vrátane tekutého), ale predsa len väčšinou času slúžia maximálne na odloženie diaľkového ovládača od TV, či mobilu, ktorý chceme mať poruke. Tým pádom ich moc nezaťažujeme a tak môžeme viac dbať na ich vzhľad ako na funkčnosť.

To isté platí aj o nočných stolíkoch k posteli, ktoré väčšinou slúžia len ako „stojany“ pre nočné lampy, či odkladací priestor pre knihu alebo časopis, ku ktorým sa pravidelne pred spaním obraciame.

Zdroj obrázka:

Autor: Artur_Nyk / Shutterstock.com