Tajomstvá pyramíd, o ktorých ste možno ešte nepočuli

Tajomstvá pyramíd, o ktorých ste možno ešte nepočuli

Na prvý pohľad sú to len „obyčajné“ hrobky mŕtvych faraónov, no pyramídy mali svoj obrovský význam. Egypťania boli veľmi múdri ľudia, ktorí dokonale ovládali geometriu a boli až po uši zapletení vo sférach duchovna. Verili, že pyramídy liečia a pomáhajú v rôznych oblastiach života.

Ustálená teplota do dvadsať stupňov

Hoci teplota počas noci klesne aj na nula stupňov, v pyramíde je stále príjemných dvadsať stupňov. Môže sa zdať, že jej typický tvar pozostáva iba zo štyroch stien, no pravda je tá, že sa skladá až z ôsmych, z toho štyri  sú menej viditeľné. Sú to akési nosné steny. Dodnes vedci hútajú a iba sa domnievajú, ako dokázali pred niekoľkými tisíckami rokov postaviť tak impozantné a dlhoveké monumentálne stavby. Keď sa tak nad tým zamyslíme, nemali takú vyspelú techniku ako my teraz, a predsa to zvládli. Tajomstvo spočíva v ich systéme a celom postupe. Jedna teória hovorí, že využívali mokrý piesok, ktorý znižoval trenie. Prenášanie obrovských balvanov bolo preto jednoduchšie.

Vidno ich aj z Mesiaca

Vesmírne snímky dokazujú, že pyramídy oplývajú takými rozmermi, že ich dokonca vidno až z Mesiaca! Veľká pyramída v Gíze sa zaraďuje medzi sedem divov sveta. Odhaduje sa, že jej stavba trvala asi dvadsať rokov. Štyritisíc rokov patrila medzi najväčšiu stavbu na svete.

Možno by ste očakávali, že vo vnútri v pyramídach nájdete tajné chodby a zákutia, avšak je to iba mýtus. Malé úzke chodbičky slúžili iba ako oddychové zóny pre robotníkov. Všimli ste si, že pyramídy sú vždy orientované na sever? Na niektorých sa nachádzajú aj akési dvere, ktoré smerujú na západ. Tie slúžili ako „posmrtné“ dvere, vyprevádzajúce dušu Domov… .

Tvar pyramídy má liečivé účinky

V bežnom živote má typický pyramídový tvar pozitívne účinky na zdravie človeka. Existujú miestnosti či budovy, ktoré slúžia na regeneráciu a mnohé z nich poskytujú aj liečebné procedúry. Pyramída je žiarič, ktorý odstraňuje negatívnu energiu, zápaly, bolesti, nervozitu, normalizuje krvný tlak a činnosť srdca. Takisto upokojuje žalúdočné kŕče a zlepšuje proces trávenia.