Tajomstvom bezpečnej jazdy sú spoľahlivé pneumatiky

Tajomstvom bezpečnej jazdy sú spoľahlivé pneumatiky

Samozrejme, len do tejto chvíle, pretože už to viete aj vy. Na kvalitných pneumatikách ľahko ustojíte aj hrozivo vyzerajúcu zákrutu či náhle zabrzdenie, a tak budete v pohode nielen vy, ale aj ostatní účastníci cestnej premávky.

Pneumatiky ovplyvňujú jazdu a dobrý pocit z nej

Radi šoférujete? Existujú totiž ľudia, ktorí by za volant nesadli, ani keby im hrozili smrťou. Odborne sa tento druh strachu nazýva amaxofóbia. Prejavuje sa nervozitou, roztrasením rúk a nôh a celkovým pocitom stresu. Takíto ľudia sa boja cestnej premávky aj ako chodci, cyklisti alebo dokonca spolujazdci. Iba málokto z nich si napokon urobí vodičský preukaz. Vedia, že je to aj tak márne, pretože za volant si dobrovoľne nikdy nesadnú. Neveria si. Spoľahlivé pneumatiky môžu dopomôcť postupne tieto obavy odstrániť.

Dobré pneumatiky strach zaženú

Hovorí sa, že strach k ľuďom prirodzene patrí. Podľa odborníkov je to ale vymyslená a neexistujúca emócia. Nič také ako strach totiž reálne neexistuje a všetko sa odohráva iba v našej hlave. Ak je reč o strachu zo šoférovania, ide hlavne o obavu z nepoznaného. Sú typy ľudí, ktorí potrebujú mať všetko pod palcom, a keď nie sú v obraze a nevedia, čo sa bude diať, už je zle. Prejavuje sa to najmä vo vzťahoch, kde dominantnú rolu zohráva žena. Práve ženy sú totiž osoby, ktoré sa šoférovania boja najviac. Milé dámy, s novými spoľahlivými pneumatikami zvládnete jazdu autom ľavou-zadnou (pneumatikou).

Pneueshop.sk ponúka kvalitné značkové pneumatiky pre každého

Niektorí si myslia, že nie sú natoľko pozorní, aby dokázali viesť vozidlo, sledovať dopravné značky a celú situáciu vôkol seba. V prípadoch, keď je potrebné rýchlo zabrzdiť, ale kvalitné pneumatiky nikdy nezradia. Veľký vplyv na sebaistotu okrem pneumatík majú aj komentáre najbližších. Napríklad je veľmi dôležité, aký inštruktor autoškoly bude s nami prechádzať celým kurzom, avšak podpora rodiny a priateľov je tá najväčšia motivácia. Dobrý pocit z toho, že sme prekonali svoj (nezmyselný) a možno aj neopodstatnený strach a získali sme vodičský preukaz, ktorý plne využívame, je na nezaplatenie.