Takzvané malé čierne môžu slúžiť ako základ pre rôzne ladené outfity

Takzvané malé čierne môžu slúžiť ako základ pre rôzne ladené outfity

Preč sú časy, keď bolo trendy neustále nakupovať nové oblečenie a mať doma množstvo rôznych kúskov, z ktorých mnohé sme obliekli prinajlepšom raz. Množstvo milovníčok módy sa v tomto smere správa oveľa uvedomelejšie ku vzťahu k udržateľnosti módy a tak čoraz viac môžeme badať, že dámske šatníky sa riadia heslom: menej je viac.

Malé čierne a ihličky, to je nestarnúca elegantná klasika

Ideálne oblečenie je také, ktoré sa dá kombinovať s rôznymi ďalšími kúskami a je tak možné vytvoriť viacero odlišných outfitov. V kategórii šiat toto jednoznačne spĺňajú takzvané malé čierne. Tie by ste rozhodne mali mať vo svojom šatníku. Výberom obuvi a rôznych doplnkov totižto môžete s jednými šatami docieliť rôzny „look“. Ako? Prezradíme vám.

Začnime elegantnou klasikou a teda spojením malých čiernych a ihličkových lodičiek tak isto v čiernej farbe. Stačí pridať vhodnú kabelku a máte dostatočne elegantný a pútavý outfit na rôzne spoločenské udalosti, napríklad aj na svadbu, na ktorú ste pozvaná ako hosť.

Od elegancie k športovému štýlu

Ak idete napríklad na spomínanú svadbu v lete, môžete lodičky nahradiť dámskymi sandálmi na podpätku. V prípade menej formálnej udalosti, napríklad nejakej párty, na ktorej chcete zažiariť, si k malým čiernym môžete obuť čiernu členkovú obuv, ktorá môže byť zdobená rôznymi elegantnými vzormi.

Malé čierne môžu tvoriť základ aj každodenného letného outfitu. Obujte si espadrilky, pridajte slamený klobúk a máte štýlový outfit na horúce letné dni. Ak chcete upútať pozornosť, zaručene sa o to postarajú zvieracie vzory. Tie môžete mať na obuvi, či na kabelke. V kombinácii s malými čiernymi vytvoríte outfit, ktorým ukážete, že sa vo vás skrýva dravá šelma.

A keďže v móde je moderné stierať rozdiely medzi elegantným a športovým, malé čierne sa hodia aj ak chcete vytvoriť outfit v štýle athleisure. Stačí, že si k nim obujete výrazne tenisky, prípadne pridáte kožený ruksak a máte outfit ako stvorený pre športovkyne, ktoré si chcú obliecť aj niečo elegantnejšie ako legíny a športovú podprsenku.

Zdroj obrázka:

Autor: yonikamoto / Shutterstock.com