Tapeta do detskej izby: Ako vybrať tú správnu?

Tapeta do detskej izby: Ako vybrať tú správnu?

Zariaďovanie izby pre dieťatko je jednou z príjemnejších povinností nastávajúcich mamičiek. Vďaka trendy nástenným tapetám sa môžete kreatívne vyblázniť, myslite však na to, že váš chlapec či dievčatko nebude v plienkach donekonečna. 

Prečo sú tapety v detských izbách tak populárne? Veľkou výhodou je možnosť umývať ich, čo skôr či neskôr ocení každý rodič. Izbu oživia a dodajú jej špecifickú atmosféru, no nadchnutie pre kategoricky detské motívy môže časom opadnúť. Výberom neutrálnejšej 3D tapety  alebo fototapety predídete nutkaniu zbaviť sa jej už po pár rokoch. Aké motívy budú rásť spolu s vaším dieťatkom?

Umelecké

Pestré farby v kombinácii so zaujímavým motívom potešia aj tých najmenších. Ak sa však rozhodnete pre imitáciu vodových farieb alebo inej zaujímavej umeleckej techniky, svoje obľúbené zvieratko nebude chcieť strhnúť zo steny ani staršie dieťa.

Stále hravé

Vytvoriť ilúziu rozprávkovej krajiny môžete spôsobom, ktorý nebude biť do očí. Tlmené farby a jednoduchšie grafické spracovanie bude dobre ladiť aj s nábytkom školopovinnej ratolesti.

Minimalistické

Ak si nikdy nechcete lámať hlavu nad tým, či by predsa nebolo lepšie tapetu vymeniť, minimalistický dizajn je ideálnou voľbou. Tapety s opakujúcim sa vzorom vyzerajú výborne na celej stene a ľahko ich skombinujete s ďalšími dekoráciami.

Z inej galaxie

Chlapcom aj dievčatám môžete bez ohľadu na ich vek priblížiť krásu vesmíru pomocou 3D tapety. Vyzdvihnite vnútorného bádateľa, ktorý sa ukrýva v každom z nás a vzbuďte záujem o poznávanie nových vecí.

Moderný les

Ani panelákovej novostavbe v centre rušného mesta nemusí chýbať kúsok prírody. Nevzdávajte sa moderného štýlu svojho interiéru, stačí vybrať príjemný, nadčasový motív.

Nezabúdajte na to, že tapety nemusíte lepiť iba na stenu. Skrášliť nimi môžete aj vstavanú skriňu, zásuvky, paravány alebo záhlavie postele. Ak si ani z našej bohatej ponuky nebudete vedieť vybrať, radi vám vyrobíme tapetu na mieru.