Teplo dáva pleti zabrať: Nezabudnite na tieto kozmetické opatrenia!

Teplo dáva pleti zabrať: Nezabudnite na tieto kozmetické opatrenia!

Leto je oficiálne tu! Tri mesiace intenzívneho pobytu na slnku sú ťažkou skúškou pre pokožku celého tela. Na čo by sme nemali zabúdať, aby naša pleť žiarila krásou?

Na studenú sprchu zabudnite

Letná sprcha nabudí pokožku a dodá jej vitalitu. Tento jednoduchý trik pomôže osviežiť myseľ aj telo, najmä počas neznesiteľne horúceho dňa. Príliš studená sprcha však podporuje potenie. Skúste trik japonských gejší – tie proti poteniu bojovali dlhým kúpeľom vo veľmi horúcej vode. Keď potom vyšli z vane von, mali pocit, že vonku sa ochladilo.

Dezodorant je „must – have“

Potenie je pre telo prirodzený termoregulačný proces, ktorý nám pomáha vyrovnať sa s horúcimi dňami. Z tela sa vďaka nemu vyplavujú nahromadené škodliviny a organizmus sa prirodzene ochladzuje. Samozrejme, žiadna z nás však nechce v lete zažiť trapas s nepríjemným pachom spoteného podpazušia. Preto vyberajte múdro a siahnite po dezodorante – ten nechá pokožku voľne dýchať, avšak antibakteriálne zložky sa postarajú o to, že podobné trapasy budete môcť hodiť za hlavu.

Opaľovací krém bojuje proti starnutiu pleti

Prvé slnečné lúče dokážu bielu pokožku spáliť veľmi rýchlo. Zaraďte preto do dennej výbavy kvalitný opaľovací krém. A to aj vtedy, ak sa nechystáte k vode. Nos, lícne kosti, dekolt, plecia, uši a lýtka sú časti tela, ktoré slnko spáli ako prvé. Preventívne sa natrite opaľovacím krémom kedykoľvek viete, že budete tráviť na slnku dlhší čas. Opálenie podľa slnečných okuliarov „na pandu“, či šúpajúci sa nos, nepatria do kategórie krásneho letného opálenia.

Nech žije voda!

Dôkladná hydratácia pokožky počas leta je tou správnou cestou, ako dosiahnuť jej dokonalý vzhľad. Po každom kúpeli či sprche siahnite po ľahkom telovom mlieku alebo prírodnom oleji. Pleť osviežia ľahké krémy na báze vody, prípadne masky s rovnakým zložením. Ale! Pokiaľ nebude koža zásobovaná dostatočným množstvom tekutín zvnútra, ani hydratačná kozmetika veľa nezmôže. Dve muchy jednou ranou zabijete džúsom z letného ovocia, či smoothie, ktoré si sama pripravíte. Doprajte si dávku tekutín už na raňajky. Budete mať dostatok energie na všetky letné dobrodružstvá.

Naordinujte si antioxidanty

Počas leta máme dostatok sezónneho a lokálneho ovocia a zeleniny. Môžeme sa tak neobmedzene dopovať vitamínmi, ktoré naša pleť miluje: C, E, A ako aj flavonoidy a karotény. Nájdeme ich v mrkve, paradajkách, tekvici a citrusových plodoch, ale aj v letnom bobuľovom ovocí: jahodách, malinách, brusniciach a čučoriedkach. Tak smelo do toho!

Odličovanie – základ zdravej pokožky

Nikdy nezabúdajte na dôkladné odlíčenie. Pri ľahkých mejkapoch sa pokojne môžete vzdať odličovacej kozmetiky, vystačíte si aj s pleťovými olejmi. Mušelínová handrička alebo konjaková huba vám pomôže pleť dokonale dočistiť a zbaviť aj odlupujúcej sa kože.

Regenerovať, regenerovať, regenerovať!

Najlepšie pílingom, ideálne prírodným a vlastnoručne vyrobeným. Zbavíte ju nečistôt a odumretej kože. Vyskúšajte pomletú kávu a škoricu zmiešanú s medom – táto kombinácia je veľmi účinná aj v boji s celulitídou. Pre mimoriadne citlivú pokožku je však píling veľmi ošemetnou záležitosťou a môžete si viac uškodiť ako pomôcť. Pre citlivú pleť je ideálny jemný enzýmový píling, ktorý používa predovšetkým prírodné látky ako aloe vera, tekvicu, ananás či ďalšie ovocné enzýmy. Jeho kúzlo spočíva v schopnosti prírodných enzýmov podporiť rozpustenie vrstvy odumretých buniek a odhaliť tak jej mladšie a zdravšie vrstvy. Tak čo, ste pripravené na leto?