Terasa je druhá obývačka

Terasa je druhá obývačka

Je súčasťou vášho rodinného domu aj terasa? Ako tento priestor využívate? Predstavuje pre vás kútik oddychu a relaxu alebo je to len časť obydlia, kde narýchlo odkladáte všetko, čo nepotrebujete? Nuž, ak patríte k tej druhej skupine, vedzte, že terasa dokáže ovplyvniť vaše nálady i životy.

Patrí sem aj balkón

Nielen terasa, ale aj balkón sa dá rovnako dobre využiť na to, aby  sme v tejto uponáhľanej dobe aspoň na chvíľu „vypli“, pohodlne sa usadili, vyložili si nohy a malými dúškami nasávali úžasnú energiu, obklopení všetkým, čo máme radi a čo sa nám páči. Nie nadarmo sa hovorí, že človeka ovplyvňuje všetko okolo neho. To, či sa správa nervózne alebo nesvojo, môže mať na príčine práve neporiadok a chaos v týchto nenápadných častiach domova.

Na veľkosti nezáleží

Je jedno, či je terasa (balkón) malá alebo veľká. Viete toho toľko vyčarovať! V prvom rade sa však musíte zbaviť všetkého nepotrebného, starého, zlomeného, nefunkčného a kúskov, ktoré tam nemajú čo hľadať. Nakúpte si len taký nábytok, ktorý odoláva poveternostným vplyvom a ktorý bude slúžiť vám a nie vy jemu. Je to len na vás, aký štýl si vyberiete, podľa toho, aké máte plány s voľným časom. Či dávate prednosť kávičke s priateľkami alebo partii priateľov, s ktorými celé leto podnikáte grilovačky. Vhodný výber doplnkov, vankúšikov a milých dekorácií, ako sú napríklad lampášiky, solárne lampy a pod., dodáte celému priestoru dušu a každý sa bude cítiť skvele! Lebo rovnováha v našom živote sa rovná rovnováhe v našej hlave.

Nezabudnite na zeleň

Pozitívne vás vo chvíli oddychu naladia rastliny ako pivónia, chryzantéma, lotus, orchidea. Pamätajte, že v jednoduchosti je krása. Zvädnuté a choré rastliny na terase nemajú čo robiť, privodia vám akurát tak zdravotné problémy. Milovníci vždyzelených rastlín dajú za pravdu, že vresy, levandule, tuje a rôzne druhy cypruštekov vás budú tešiť svojou krásou a životom aj v chladných mesiacoch roka a pri správnej starostlivosti vám budú robiť radosť veľmi dlhý čas. Kúpou štýlových kvetináčov celkový dojem iba umocníte. Terasa sa stane vašou druhou obývačkou.