Tipy, ako vyzerať krajšie a mladšie

Tipy, ako vyzerať krajšie a mladšie

Roky pribúdajú a mnohé ženy sa snažia zastaviť čas. Genetika v mnohých prípadoch nepustí, aj keď za vzhľad našej pleti môže predovšetkým náš životný štýl.

Ak vás trápia pribúdajúce roky a chceli by ste vyzerať krajšie a mladšie, ponúkame vám tipy, ako to dosiahnuť.

Zmena účesu

Mnohé ženy sa tohto obávajú, pretože si myslia, že to bude preveliká zmena, ktorú nebude možné hneď opraviť, ak sa nebude páčiť. Ak ale chcete vyzerať krajšie a mladšie, dajte šancu zmene účesu. S pribúdajúcim vekom sa ženy trápia najmä so šedivením vlasov a s rednutím. Odporúčame vám preto kupovať overené prípravky na šedivé vlasy, ktoré zabezpečia mladistvejší vzhľad a budú chrániť vlasy pred nadmerným vypadávaním. Vypadávanie súvisí s hormonálnymi zmenami, ktoré sa nedajú úplne ovplyvniť. Pravidelné užívanie prípravku na rast vlasov a kúpa kvalitnejších prípravkov na šedivé vlasy ale môže pomôcť.

Nechajte si poradiť v kaderníctve. Kaderníčka vám sama poradí, aký účes by sa vám hodil podľa typu tváre, či kvality vlasov.

Preč s okuliarmi

Vždy sa hovorilo, že tí, čo nosia dioptrické okuliare, vyzerajú prísnejšie. Prísnejší ľudia ale pôsobia aj staršie. Ak nosíte dioptrické okuliare, skúste ich nahradiť kontaktnými šošovkami. Zájdite k oftalmológovi, ktorý vám spraví všetky potrebné vyšetrenia a určí vám dioptrie. Keď si dáte kontaktné šošovky, ihneď budete vyzerať mladšie. Teraz si konečne budete môcť kúpiť a nosiť módne slnečné okuliare. Môže sa stať, že keď prídete k lekárovi, potvrdí vám, že postupné zlepšenie zraku sa týka aj vás.

Zmeňte šatník

Ak chcete vyzerať mladšie, skúste zmeniť šatník. Keď si kúpite na seba niečo nové v takom strihu, ktorý sa bude hodiť k vašej postave, pomôže vám to vyzerať mladšie. Ženy v strednom veku prestávajú nosiť farebnejšie oblečenie, a to je problém.

Pridajte so šatníka viac farieb, sukní, pekných šiat, ale aj blúzky, či džínsy. Zmena šatníka vám určite pomôže. Budete totiž vyzerať nielen krajšie, ale aj mladšie.

Zdroj obrázka:

Autor: Irina Bg  / Shutterstock.com