Top 5 miest v Chorvátsku, ktoré sa oplatí navštíviť, ak nechcete cestovať príliš ďaleko

Top 5 miest v Chorvátsku, ktoré sa oplatí navštíviť, ak nechcete cestovať príliš ďaleko

Nie každý má rád dlhé cestovanie s autom, ale pre niekoho práve vlastná doprava je tá najideálnejšia. Odchádzate kedy chcete, zastavíte, kedy potrebujete a popri tom si môžete popozerať a navštíviť všetko, čo vám „padne do oka“. Najmä, ak cestujete s malými deťmi, sú najvhodnejšie destinácie, ktoré sú najbližšie. Pre viac inšpirácie si pozrite aj iné cestovateľské tipy na zaujímavé miesta v Chorvátsku.

Ostrov Krk v Chorvátsku ponúkne oddych aj zábavu

Krk – najobľúbenejší ostrov Chorvátska. S pevninou je spojený mostom dlhým 1310 metrov, vo výške 60 metrov nad morom. Ak nemáte radi dlhé cestovanie, ostaňte na Krku. Každý deň si môžete zájsť na inú pláž a porovnať chorvátske mestečká a dedinky. Ak sa už neviete dočkať na typickú prímorskú atmosféru, verte, že tu nájdete všetko. Nočný život, kaviarne, reštaurácie, bary, obchodíky a trhy, no hlavne milých obyvateľov, ktorí sa s vami ochotne pozhovárajú a spríjemnia vašu dovolenku.

Najkrajšia, ale aj najdrahšia je Baška

Najkrajšia pláž na ostrove Krk je rozhodne Baška. Ubytovanie v tomto meste je najdrahšie, ale môžete si byť istí, že získate priam luxusnú starostlivosť. V cestovných agentúrach si na počkanie vybavíte ubytovanie, ktoré bude ako šité na mieru. Ceny sa tu pohybujú okolo 30 eur/ noc. Baška má skoro dvojkilometrovú dlhú pláž, na ktorej nájdete aj piesok, aj okrúhliaky, ale ponúka vám úžasný výhľad na more a pohoria. Pláž sa považuje za najčistejšiu na Krku. V meste nájdete všetko, čo očakávate. Parky, lesy, promenády, móla, trhy, vôňu rýb a pohostinstiev a kúsok histórie.

plaz-v-chorvatsku

Neobíďte ani hlavné mesto Krk

Krk vám ponúkne zážitky v podobe jeho historických budov. Mohutné hradby, kostolíky, námestia, úzke uličky, móla, veľa, veľa turistov, reštaurácií a atrakcií – je niečo, čo vám minimálne na pol dňa vytvorí program. Potom však šup do plaviek, na najkrajšie pláže!

Elegantná Malinska

Mestečko Malinska by bol hriech nenavštíviť. Potvrdia všetci, ktorí mali možnosť sa tu už ubytovať. Ideálne pre rodiny s deťmi. Pláže sú čisté, udržiavané, vstup do mora úplne ideálny a bezpečný. Pláž Malinska vytvára príjemný dojem, na pohľad je to elegantné mestečko. Zároveň je to prístav, kde sú na každom kroku reštaurácie s domácimi špecialitami, mňam. Borovice a kostolíky, ktoré sú všade navôkol vám vytvoria tú správnu „čarovnú“ náladu. 

Tichý Omisalj

Ak sme predtým vraveli, že Malinska je ako ideálna pre rodiny s malými deťmi, tak prístavné mestečko Omisalj ju značne predbehlo. Pokoj, ticho a kľud, ktoré tu nájdete, sú na nezaplatenie. Pláže sú poloprázdne, ale veľmi čisté. Je to ako kúpanie sa v zátokách a lagúnach. Výhľad, súkromie a lacné ubytovanie sú tie najväčšie prednosti. Prechádzky po meste vôbec nepripomínajú turistickú destináciu, ale ohúria vás kamienkové chodníčky, tenké uličky a závan histórie.

Pláž Sv. Marak je jediná piesočná pláž

Deti sa najviac potešia piesku, a preto  zájdite aj na pláž Sv. Marak, medzi mestami Vrbnik a Silo – aj tie majú čo ponúknuť a tiež patria medzi najvyhľadávanejšie. V každom z nich nájdete okrem historických pamiatok aj kúsok pre seba – či už pestrý nočný život alebo výborné reštaurácie.

Chorvátsko je krajina, ktorá ponúka nespočetne veľa možností na trávenie voľného času. Prírodné krásy a prirodzenosť prostredia si mnohí zvolia radšej, ako ďalekú exotiku.