Tradičné liptovské drevenice na prenájom

Tradičné liptovské drevenice na prenájom

Ak milujete históriu, určite ste niekedy navštívili aspoň jedno prírodné múzeum, ktoré sa snažilo zachovať pôvodné príbytky a priblížiť tak dnešným ľuďom, ako sa žilo kedysi. Medzi takéto múzeá patrí aj Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline.

V súčasnosti je ale veľký záujem o ubytovanie v prenajatých dreveniciach, preto developeri v tatranských a podtatranských oblastiach stavajú tradičné drevenice, len v modernejšom štýle. Takéto drevenice môžete nájsť aj na Liptove len kúsok od Liptovskej Mary.

„Iná dovolenka“

Keď strávite s rodinou pár dní v týchto dreveniciach, zažijete niečo výnimočné. Lepšie ubytovanie na Liptove by ste len ťažko zohnali. Tieto drevenice ponúkajú parádne ubytovanie na Liptove.  Dni nestrávite v hoteloch a penziónoch, ale budete mať k dispozícii komplet celú drevenicu so všetkým – kuchyňou, tradičným krbom, veľkým jedálenským stolom a stoličkami a luxusnými spálňami zariadenými vo vidieckom štýle.

Aj v lete, aj v zime

Liptov je krásny kraj, kde sa dajú tráviť voľné chvíle nielen v lete, ale aj v zime. V jeho blízkosti je vodná nádrž Liptovská Mara, kde sa dajú podniknúť vyhliadkové plavby a môžete sa v nej okúpať. V zimných mesiacoch zase oceníte blízkosť lyžiarskeho strediska Jasná a krásy Demänovskej doliny, v ktorej nájdete aj dve krásne jaskyne, ktoré sú počas hlavnej sezóny turistami vyhľadávané.

V hoteli by ste si nemohli vychutnať s láskou pripravenú večeru pri klasickom krbe s krásnym výhľadom na okolitú prírodu. Romantiku, ako ponúkajú tieto drevenice, nenájdete v žiadnom hoteli, a to je výhoda týchto dreveníc. Budete mať pocit, ako by ste boli na samote, v samom srdci prírody a mali ste pri sebe všetkých, ktorých ľúbite.

Strávte záver roka a Vianoce v tradičnej drevenici na Liptove a vychutnajte si krásne okolie zasneženej krajiny Liptova s výhľadom na Západné a Nízke Tatry. Ak ste lyžiari, lepší výber ubytovania v ponuke nenájdete.

Tieto drevenice nájdete v Liptovskom Trnovci. Pár metrov to máte do krásneho aquaparku Tatralandia a k Liptovskej Mare. Na prenájom sa ponúkajú dva typy dreveníc – Standard a Comfort. Je na vás, ktorý typ si vyberiete.