Travertín ako moderný dominantný prvok interiérov

Travertín ako moderný dominantný prvok interiérov

Túžba po modernizácii interiérov príde na každého z nás. Predsa len chceme sa doma cítiť maximálne pohodlne a snažíme sa dosiahnuť to aj tým, že si interiérové vybavenie prispôsobíme vlastným potrebám.

Moderným dominantným prvkom bývajú kamenné obklady a dlažby. Nie však hocijaké, ale z kvalitného prírodného kameňa nazývaného aj travertín.

Interiérová dlažba

Kvalitná interiérová dlažba z travertínu svojou životnosťou, ale aj kvalitou býva veľmi obľúbená spomedzi moderných kamenných dlažieb. Veď aby nie, jedná sa o prírodný materiál, ktorý neškodí životnému prostrediu a svojou nadčasovosťou dokáže skrášliť interiér na dlhé roky. Interiérová dlažba z tohto materiálu ponúka množstvo výhod. Okrem toho, že je z trváceho prírodného materiálu, ponúka nadčasový dizajn, vynikajúcu životnosť, jednoduchú údržbu, protišmykovosť.

Ďalšími výhodami je odolnosť voči tekutinám, čiže nevsakuje tekutiny a je dostatočne chránená. V prípade, že máte záujem o podlahové vykurovanie, nemusíte sa báť, že by tento spôsob kúrenia mohol túto dlažbu poškodiť. Je priam stvorená na podlahové vykurovanie. Má navyše výborné fyzikálne vlastnosti.

Ak chcete kvalitnú interiérovú dlažbu, odporúčame vám vyberať si travertínovú interiérovú dlažbu. Môžete si ju dať do predsiene, ale perfektne vynikne aj v obývačke prepojenej s jedálenskou časťou a kuchyňou.

Travertínový obklad

Ako moderný dominantný prvok interiérov bude okrem interiérovej dlažby z travertínu pôsobiť aj travertínový obklad. Perfektne vynikne v okolí krbu, či trebárs za obývacou stenou, alebo na murovanom barovom pulte. Máte možnosť vybrať si veľkoformátový obklad, ktorý pekne vynikne v kuchyni, ale aj v predsieni. Mozaiku z tohto obkladu stačí raz za čas povysávať a klasický obklad z tohto materiálu pretrieť handričkou.

Jednoduchý nadčasový dizajn a kvalita prírodného materiálu vás na travertínovom obklade najviac zaujmú. Ak preto chcete mať v domácnosti moderný nadčasový dominantný prvok, vyberte si travertínový obklad.

Zdroj obrázka:

Autor:   PlusONE / Shutterstock.com