Úskalia výberu šiat pre družičky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Úskalia výberu šiat pre družičky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Svadobné šaty sú pre každú nevestu jedným z hlavných bodov príprav na svoj veľký deň. Nemusí však ísť o jediné šaty, ktoré musí nevesta pred svadbou „riešiť“.

Rovnaké šaty? Ale čo, keď nie sú rovnaké družičky?

Áno, keď sa povie šaty na svadbu, každú nevestu napadnú v prvom rade spomínané svadobné. Často ešte nevesta zháňa aj takzvané popolnočné šaty, do ktorých sa potom prezlečie. Ale ani o tých nebude reč. Budeme sa totiž venovať šatám pre družičky. Výber šiat pre družičky môže totiž byť ešte náročnejšou úlohou, než nájsť si dokonalé svadobné šaty.

Na jednej strane je tu snaha o čo najviac súdržný vzhľad družičiek, na strane druhej sú tu vaše družičky, z ktorých každá má inú postavu a predstavu o strihu šiat. Jedna môže mať dokonalú postavu vydretú v posilňovni, druhá môže bojovať s kilami naviac, ďalšia môže protestovať proti „zvodnejším“ strihom a iná zas môže chcieť predviesť dekolt „vylepšený“ u plastického chirurga.

Predstavy o tom, že všetky vaše družičky budú mať úplne rovnaké šaty, sa tak môžu celkom rýchlo rozplynúť. A ešte to budete musieť celé ukočírovať tak, aby šaty družičiek neboli výraznejšie, než tie vaše.

Ako veľmi do výberu zasiahnuť?

Ako teda pri výbere pekných šiat pre družičky postupovať? Najjednoduchšie by bolo len stanoviť farbu (napríklad podľa farby výzdoby, kytice, či vašich popolnočných šiat) a nechať družičky, nech si vyberú šaty takého strihu aký im vyhovuje. Takto bude zaručene každá spokojná, len treba počítať s tým, že spoločnú môžu mať naozaj len tú farbu.

Ak chcete nejakým spôsobom „zasiahnuť“ aj do voľby strihu, najlepšou voľbou budú jednoduché padavé strihy, ktoré zvyčajne sadnú najväčšiemu počtu ženských figúr. Samozrejme, stále nechajte priestor aj družičkám, aby si každá povedala svoj názor. Podstatné totiž je to, aby sa každá z nich cítila vo svojich šatách dobre a mohla sa tak zabávať počas celej vašej svadby.

Zdroj obrázka:

Autor: nastasenko / Stock.adobe.com