Užite si letný večer v spoločnosti vodnej fajky

Užite si letný večer v spoločnosti vodnej fajky

Leto sa nám už pomaly začalo a aj vy už trávite večer na terase pod prístreškom a popíjate chutné pivko? Ku grilovačke a k posedeniu na terase vám ale ešte niečo chýba. Nie je to klasická sviečka ani teplá deka na zohriatie, ale vodná fajka, ktorej spoločnosť si niektorí ľudia nevedia vynachváliť najmä cez leto, kedy najviac času trávime v altánkoch alebo na terase. 

Vodné fajky sa skladajú z týchto častí- korunky, taniera, tela, hadice a vázy. Originálne vodné fajky môžete kúpiť nielen v Turecku, Egypte a v Tunisku, ale aj u nás doma na Slovensku. Viacero e-shopov sa špecializuje na predaj týchto vodných fajok vrátane príslušenstva k nim. Orientálne vodné fajky, alebo inak nazývané, aj ako shisha, sa vyvinuli z indickej huky. U nás sú veľmi obľúbené a nie je sa čo čudovať, fajčiari, ktorí fajčia klasické cigarety, nahradia cigarety za oveľa lacnejšie vodné fajky. 

Rozprestrite deku a nachystajte príslušenstvo 

Tak, ako sa kedysi v týchto orientálnych krajinách fajčilo z vodných fajok, tak by ste mali aj vy. Pod vodnú fajku vám odporúčame dávať niečo pevné – niečo, čo zabráni tomu, aby sa vodná fajka so žeravými uhlíkmi do vodnej fajky prevrátila. Dávajte pozor, aby vám iskra z uhlíkov nepodpálila deku. Pravú atmosféru si vychutnáte jedine vtedy, keď si zavoláte viacerých kamarátov, otvoríte dobré chladené pivo, vychutnáte grilované mäso a popritom si pofajčíte.

Ak vám vadí príliš ostrá chuť tabaka, odporúčame vám vyberať melasu do vodných fajok. Tá tabak zmierni a je zdravšia. 

Určite si nezabudnite nachystať všetko príslušenstvo k vodnej fajke. Mohlo by sa stať, že by sa vám uhlík veľmi rýchlo prepálil, pretože by ste ho nestihli vymeniť a chuť by bola horkejšia. Nezabúdajte najmä na klieštiky, ktorými budete prevracať uhlíky vo vodnej fajke. Holými rukami to robiť nemôžete. Popálili by ste sa.

Photo by Wesley Balten on Unsplash.com