Užite si pravú tatranskú zimu!

Užite si pravú tatranskú zimu!

Vianočné prázdniny sa už skončili, no väčšina z nás má ešte v živej pamäti užívanie voľných dní v spoločnosti svojich milovaných. Žiadne naháňanie do práce, len oddych.

Ak sa cítite vyčerpane a ešte by ste si užili poriadnu zimu na horách, zavítajte do Tatier a okrem lyžovania spoznajte aj krásy tatranskej prírody.

Cestovanie v rámci Vysokých Tatier

V rámci mesta Vysoké Tatry odporúčame vyberať ubytovanie „po trase“. Premiestňovať sa v rámci mesta Vysoké Tatry počas pobytu by bolo pre vás komplikované. Kapacita parkovísk nie je v niektorých častiach veľká a teraz, keď je lyžiarska sezóna, to bude o to ťažšie zaparkovať mimo hotelového parkoviska.

Najmenší problém zaparkovať pri zjazdovke je v rámci mesta Vysoké Tatry v Tatranskej Lomnici.

Využívajte predovšetkým Tatranskú elektrickú železnicu. Ak si chcete užiť parádnu lyžovačku v Tatrách, je lepšie auto odparkovať pri hoteli a viac s ním už do odchodu nehýbať.

Kde si vybrať ubytovanie?

Ak si chcete užiť pravú tatranskú zimu, ubytovanie si nájdite predovšetkým v týchto lokalitách: v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese, či v Smokovcoch. Nebudete to mať ďaleko ani k zjazdovkám a nebudete to mať ďaleko ani k turistickým miestach dostupných v zime.

Najviac vám odporúčame práve ubytovanie v Tatranskej Lomnici. Ako sme už spomínali, tam sú väčšie parkoviská a aj väčšie zjazdovky ako napríklad na Štrbskom Plese. Ak preferujete väčšie zjazdovky, tak odporúčame skôr Tatranskú Lomnicu.

Čo sa oplatí pozrieť v zime?

Zima je v Tatrách čarokrásna. Aj keď väčšina turistických chodníkov je zavretá, ešte vždy máte možnosť si okrem lyžovania aj zaturistikovať. Odporúčame vyjsť peši na Hrebienok a tam si pozrieť Tatranský ľadový dóm. Keď si ho pozriete, môžete pokračovať na Rainerovu útulňu a ak si trúfate ďalej, choďte na Zamkovského chatu, či na Téryho chatu, ktorá je otvorená aj cez zimu.

Ak beriete aj malé deti, vyskúšajte sánkovanie z Hrebienka. Viac sa ale odporúča nočné sánkovanie. Vtedy tam je podstatne menej ľudí a môžete si sánkovanie viac užiť.

Okrem Hrebienka a atrakcií v jeho okolí zavítajte aj na Štrbské Pleso a spravte si povinnú prechádzku okolo plesa.