V jedálenskej stoličke dieťatko nakŕmite aj zabavíte

V jedálenskej stoličke dieťatko nakŕmite aj zabavíte

To bolo zasa divadlo! Posadili ste si drobčeka na zem, že ho rýchlo nakŕmite, no on stihol počas obedovania obehať celú obývačku, pretože chuť spoznávať svet je jednoducho silnejšia ako chuť do jedla. Vyhnite sa fľakom na podlahe a nábytku a naučte svoje maličké pevným rituálom. Jedným z nich je aj papanie z detskej jedálenskej stoličky.

Zaberajú detské stoličky na kŕmenie miesto?

Keď si predstavíte, čo všetko ste si pred narodením dieťatka museli zaobstarať a používate to približne dva, tri roky, jedna „haraburda“ navyše vám už neublíži. Miesto predsa zaberá aj detská postieľka, vanička na kúpanie alebo prebaľovací pult, tak prečo to ešte nezaklincovať poriadnou detskou stoličkou na kŕmenie? Radšej ju v kuchyni neustále obchádzať a stokrát o ňu zakopnúť ako sa denne venovať upratovaniu omrviniek a iných lepkavých lahôdok, ktoré sa ukrývajú kde-tu na podlahe alebo čalúnenom nábytku. Keď nastane čas kŕmenia, dieťatko treba posadiť do jeho krásnej jedálenskej stoličky, a hneď je spokojné, pretože vie, čo bude nasledovať. Od radosti mu nielen poskočí srdce (a žalúdok), ale aj ruka, a pustí sa do bezhlavého trieskania po jedálenskom pultíku. Keď sa napapá, dieťatko a jedálenskú stoličku jednoducho utriete a už vás nečaká nijaké upratovanie zvyškov z podlahy. Naučte na tento rituál aj vaše dieťatko. V budúcnosti aspoň nebudete mať problém s ním jesť za jedným stolom.

detska-stolicka-na-jedenie

Akú stoličku na kŕmenie si vybrať

Jedálenských stoličiek pre deti je množstvo. Niektoré majú pultíky, iné sa prisúvajú priamo k jedálenskému stolu, potom sú tu aj multifunkčné stoličky na kŕmenie, ktoré sa ako šibnutím čarovného prútika premenia na kreatívny ateliér, kde si môže dieťatko spokojne kresliť alebo modelovať koláče z plastelíny, zatiaľ čo vy kreujete skutočnú stravu. Drevené detské stoličky na kŕmenie poznali aj naše babičky, no dnes je už ich dizajnová stránka niekde celkom inde. Skvelo sa hodia do tradičných aj moderných interiérov, sú v rôznych farbách, no medzi nimi vládnu najmä biela alebo sivá.

Ani detské plastové stoličky na kŕmenie sa však nenechajú zahanbiť. Dizajn a funkčnosť stoličiek idú ruka v ruke. Sú také pohodlné, že maličkému nebude robiť problém si v stoličke posedieť aj mimo času kŕmenia, napr. keď ho na chvíľku potrebujete mať pod dohľadom, zatiaľ čo upratujete kuchyňu. Nájdete medzi nimi aj pár praktických doplnkov, ktoré komfort pri kŕmení ešte viac zvýšia – reč je napr. o sedacích vankúšikoch či hrazdičkách s hračkami.

Jedálenská stolička na cesty

Ako rozlietaní rodičia zaiste oceníte aj prenosné plastové alebo drevené stoličky na kŕmenie, ktoré sú ľahké, jednoducho sa rozkladajú a sú ideálne, ak cez víkend navštevujete rodinu alebo často cestujete na dovolenky. Stoja buď pri stole, alebo sa kladú na bežnú jedálenskú stoličku a upevňujú sa bezpečnostnými pásmi. Tie sú samozrejmou súčasťou všetkých detských stoličiek na kŕmenie, bez ohľadu na to, či sú plastové alebo drevené. Veď poznáte svojho drobca – rád vyhadzuje na zem hračky a potom sa obzerá, ako krásne dopadli.