Vážte svoje slová, je v nich veľká sila

Vážte svoje slová, je v nich veľká sila

Slovo nie je len prostriedok na dorozumievanie sa. V prvom rade je to dôležitý nástroj, ktorý o nás vytvára mienku a dotvára našu osobnosť. To, či sme niekomu sympatickí alebo naopak, má vo veľkej miere práve obyčajné slovo, avšak v ňom je ukrytá obrovská moc.

Ruka v ruke s naším podvedomím

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako vlastne slová vznikajú, kde sa tvoria, akým spôsobom? Ľudia sú vskutku výnimočné bytosti. Jediní medzi živými tvormi máme dar reči. „Dostali sme“ možnosť, používať slová vo svoj prospech a v prospech našej spoločnosti. A ako to dopadlo? Hádky, rozvody, nepokoje vo svete, rôzne vulgárnosti – to všetko tvorí vizitku tejto veľmi uznávanej doby.

Slovo je dar pre nás ľudí. To, ktoré v správnej chvíli a v správnom čase použijeme, dokáže možno niekomu zachrániť život. Všetci to poznáme. A vlastne – niekedy sú slová aj zbytočné. Náš život a celé naše dni sú tvorené našimi myšlienkami. Ak sú pozitívne a láskyplné, darí sa nám a sme šťastní. Ale platí to aj naopak – negativita priťahuje iba zlo a choroby.

Správny výber slov z vás dokáže urobiť výborného rečníka a obľúbenca vo vašom okolí. Dokážete vplývať na životy iných i tohto sveta. Pretože slovo okrem zvuku vytvára v ľuďoch aj pocity, predstavy a myšlienky. Už chápete, akú silu v sebe nosí? Čokoľvek vyslovíte, vytvorí vašu realitu. Sme strojcami nie len svojho šťastia, ale aj máme schopnosť meniť životy iným okolo nás. Vau!

Čím sa obklopujeme, tým sa stávame

Naozaj platí, že človek je „zmesou“ piatich ľudí, s ktorými trávi najviac času. Porozmýšľajte. Navzájom na seba všetci vplývame, aj keď si to vôbec neuvedomujeme. S pesimistami po svojom boku nikdy nič dobré nečakajme. Ťahajú nás totiž do svojho pochmúrneho sveta. Všetky myšlienky z prostredia nasávame do seba ako také „vysávače“ a naše slová sú iba ich obrazom. Obrazom všetkého, čo je v nás. Veľmi dôležitý poznatok. Kto sa s tým naučí pracovať, vytvorí si realitu presne takú, akú potrebuje a ktorá bude pomáhať nie len jemu, ale aj všetkým navôkol.