Verte svojej intuícii

Verte svojej intuícii

Často používané slovo intuícia je obrovský dar. Kto ju má, môže si gratulovať. Je to výnimočná schopnosť odhadovať situácie, ba aj ľudí bez toho, že by sme ich zažili či poznali, ale v tej chvíli sme si istí, že naše rozhodnutie je správne. Hoci to nevieme vysvetliť, ale naše podvedomie a akýsi vnútorný hlas nám šepká: Takto.

Šiesty zmysel

Intuícia nie je nič magické ani mysteriózne. Touto schopnosťou oplývajú obvykle ľudia, ktorí využívajú svoju pamäť a, veľmi jednoducho povedané, dokážu si zrátať dva plus dva. Deje sa tak na základe skúseností, znalostí a zručností, v neposlednom rade aj talentu sledovať reč tela iných ľudí. Vo chvíli, keď sa treba rýchlo rozhodnúť, je to práve intuícia, ktorá vám neraz pomôže. Stačí mať oči dokorán otvorené a myseľ „na mieste“.

Nezradí vás

Každý človek má intuíciu, ibaže niekto s ňou dokáže narábať lepšie a niekto horšie alebo aj vôbec. Hovorí sa, že sú to skôr ženy, ktoré sú obdarované touto výnimočnou schopnosťou. Najmä mamy vždy presne vedia, čo majú robiť a ako. Hlavne vtedy, keď ide o ich dieťa. Vidia, keď je smutné, keď ho niečo trápi, keď naň lezie choroba. Ženy dávajú prvý popud, keď vo vzťahu niečo škrípe, a na základe intuície vycítia krízu alebo iné negatíva, ktoré z času na čas postihnú každý partnerský vzťah.

Niekedy jednoducho cítite, že sa stane niečo zlé, a ešte v ten deň sa vám to potvrdí. Môže to však byť aj naopak – a to vtedy, keď vstanete z postele s pocitom, že dnešok bude výnimočný. Obvykle sa naozaj stane niečo, z čoho budete mať veľkú radosť. Sú dni, keď sa zoznámite s novými ľuďmi a akosi vopred ich viete odhadnúť. Vnútorný hlas vám radí: Od neho/nej sa drž radšej ďalej. Nemusí to prísť hneď. Niekedy trvá dlhšie, kým si uvedomíme, s kým máme do činenia. Znova platí, že si to zrátame až na základe pozorovania a hodnotenia. Intuícia sa nedá naučiť. Je to vo vás a to, ako jej „otvoríte dvere“, máte vo vlastných rukách.