Viete, ako najlepšie ochránite tablet pred poškodením?

Viete, ako najlepšie ochránite tablet pred poškodením?

Ak ste si zakúpili nový tablet, nezabudnite na jeho ochranu. Pri pravidelnom používaní sa iste neraz stane, že vám spadne na zem alebo sa prihodí menšia nehoda s kávou. Každé jeho poškodenie potom môže znamenať zbytočné výdavky navyše. Odporúčame vám preto dokúpiť si k nemu ochranné prvky, ktoré vám dokážu ušetriť nejedno euro.

Obal na tablet s praktickým využitím

Nikto nemá rád, keď sa mu na novom tablete objavia rôzne ryhy, škrabance a praskliny. Ak chcete, aby ešte dlho vyzeral ako nový a hlavne si zachoval všetky svoje funkcie, vyberte k nemu vhodný obal. Obaly na tablety sa vyrábajú z odolných materiálov, ktoré chránia zariadenie pri páde, pred poškriabaním, vlhkosťou aj znečistením.

Na výber pritom máte kryty na zadnú časť tabletu alebo puzdrá. Kryt na tablet vám okrem jeho ochrany uľahčí manipuláciu. Zariadenie sa vám bude lepšie držať a jeho povrch sa nebude tak šmýkať. Puzdro na tablet sa dá zatvoriť ako kniha a chráni aj displej. Navyše si ho môžete ľahko premeniť na praktický stojan, na ktorom sa vám bude ľahšie pracovať. Takýto stojan vytvára tiež vyšší komfort pri prezeraní videí alebo iného obsahu.

Ako vyberať?

Aby obal na tablet dokázal pohltiť silu nárazu, vyberajte ho presne pre váš model. Dôležité je, aby zakryl celé zariadenie vrátane jeho rohov. Práve rohy obrazovky sú najviac citlivé a pri páde môže dôjsť k jej prasknutiu. Najvhodnejšími materiálmi sú koža a silikón. Menej vhodným je plast, ktorý neponúka dostatočné pruženie a značná sila nárazu sa prenáša na tablet. Lacné plastové obaly na tablet navyše môžu ľahko prasknúť.

Zvoliť si môžete tiež medzi univerzálnymi obalmi a typizovanými pre vaše zariadenie. Pri kúpe univerzálnych modelov nezabudnite zvoliť správnu veľkosť. Vyberiete ju podľa dĺžky uhlopriečky v palcoch.

Obaly na tablet si môžete vybrať z mnohých dizajnov. Ľahko si ich tak prispôsobíte vášmu vkusu alebo obľúbeným outfitom.

Potrebujete aj tvrdené sklo na tablet?

Častou chybou pri nákupe ochranných prvkov pre mobilné zariadenia je snaha ušetriť, čo sa v tomto prípade nemusí vyplatiť. I keď puzdro na tablet chráni okrem jeho krytu aj displej, ten je počas používania odkrytý. Pri páde je tak obrazovka tabletu vystavená plnej sile nárazu.

Aby si tvrdené sklo na tablet splnilo svoju funkciu, musí pokrývať celý displej. Pri nákupe preto dbajte o to, aby ste zvolili správnu veľkosť. Malo by tiež výborne priľnúť k obrazovke, aby sa po okrajoch neodliepalo. Okrem ochrannej funkcie vám tvrdené sklo na tablet prinesie aj jednoduchšie čistenie. Nevplýva pritom na komfort pri používaní zariadenia. Ak ochranné sklo poškriabete alebo praskne, ľahko si kúpite nové. Jeho cena je v porovnaní s výdavkami na opravu celkom zanedbateľná.

Parametre výberu

Pre dostatočnú silu skla je dôležité, aby malo hrúbku minimálne 0,3 mm. Veľa prezradí tiež označenie 2D, 2,5D  3D. Význam týchto skratiek je nasledovný:

  • 2D — rovné ochranné sklo s hranatým okrajom,
  • 2,5D — rovné ochranné sklo na tablet so zaobleným okrajom, je menej viditeľné,
  • 3D — ochranné sklá na okrajoch zahnuté tak, aby pokryli celý zaoblený okraj displeja.

Pre dokonalé splynutie s displejom môžete zvoliť tiež tekuté tvrdené sklo na tablet. Skontrolujte aj tvrdosť — najlepšiu ochranu poskytujú tvrdené sklá na tablet s tvrdosťou 9H.