Viete, čo zohľadňovať pri výbere novej sedačky?

Viete, čo zohľadňovať pri výbere novej sedačky?

Sedacia súprava je dôležitá súčasť obývacej izby a bez nej by obývacia izba nemohla byť obývacou izbou. Viete ale čo by sa malo zohľadňovať pri výbere novej sedačky? Ak si chcete vybrať správnu sedaciu súpravu, poradíme vám, čo si všímať pri jej výbere.

Poťahová látka

Pri výbere novej sedačky je veľmi dôležité zohľadňovať kvalitu poťahovej látky. Ak si vyberiete kvalitnejšiu poťahovú látku, môžete počítať s vysokou životnosťou samotnej sedačky. Pri výbere vhodnej poťahovej látky sa pozerá hlavne na oteruvzdornosť materiálu. Tá sa meria pomocou metódy Martindale. Podľa nej si vyberiete kvalitnejšiu poťahovú látku a tým aj sedačku.

Ak máte malé deti, alebo máte domácich miláčikov, o to viac by ste mali dbať na kvalitu poťahovej látky. Poťahová látka by sa mala jednoducho udržiavať, mala by byť oteruvzdorná a mala by si udržať farebnú stálosť. Medzi najkvalitnejšie materiály radíme mikroplyš, mikrovlákno, alebo žakar, či žinylku.

Konštrukcia

Kvalitu konštrukcie je potrebné si tiež overiť. Odporúčame vám vyskúšať si sedenie na novej sedačke, ktorú ste si vybrali v predajni a ktorá sa vám páči. Akonáhle je nekvalitná konštrukcia, po veľmi krátkom čase vám začne konštrukcia sedačky vŕzgať a sadanie a vstávanie zo sedačky budú počuť všetci členovia domácnosti aj v ostatných miestnostiach.

V tomto prípade vás nemusí zachrániť ani dobrá koženka na čalúnenie. Koženka je veľmi obľúbený poťahový materiál. Vyzerá luxusne, je lacná a pripomína luxusnú kožu.

Tvar sedačky

A na záver azda to najdôležitejšie – tvar sedačky. Tvar je potrebné prispôsobovať najmä rozmerom, ktoré máte k dispozícii. Vo všeobecnosti sa najviac odporúča práve rohová sedačka, resp. sedačka s kvalitným otomanom. Môžete si vybrať aj účkovú sedačku, alebo klasickú pohovku.

Zdroj obrázka:

Autor:  New Africa / Shutterstock.com