Vlastné webové stránky? Dnes to už nie je žiadny problém

Vlastné webové stránky? Dnes to už nie je žiadny problém

Ak máte nutkanie povedať svetu všetko, čo máte na srdci, nie je nič jednoduchšie, ako založiť si vlastnú webovú stránku. Behom pár minút si tak viete vytvoriť súkromný portál, na ktorom môžete komunikovať s ostatnými ľuďmi, ktorí zdieľajú podobné alebo rovnaké záujmy a myšlienky ako vy.

Vlastný web – ako to funguje?

Jednoducho si vyhľadajte v „hľadáčiku“ kľúčové slová, ktoré potrebujete. Potom sa môžete smelo pustiť do toho. Najprv si dobre premyslite, akým smerom sa vydáte a či bude webová stránka iba pre osobné potešenie. Existuje aj druhá možnosť, že váš web bude komerčný – platený. Takýto príjemný relax a odreagovanie si viete zriadiť už za pár minút. Keď vás niečo skutočne napĺňa, venujete tomu svoje voľné chvíle s nadšením. Ideálny prípad nastáva, ak dokážete touto činnosťou pomôcť aj ostatným.

Platí sa za to?

Dnes sa platí za všetko. Je tu však možnosť využívania vlastných webových stránok aj zadarmo. Treba  však rátať s tým, že ich dizajn a možnosti nebudú také vymakané, ako tie, ktoré sú spoplatnené. Reč je najmä o záujmových stránkach, venovaným rôznym spolkom a inštitúciám, ktoré sú najlacnejšie a ich zriadenie vás vyjde iba na pár eur mesačne. Ďalej si viete vybrať medzi komerčnými alebo stránkami, ktoré budú ponúkať predaj cez internet, tzv. e-shop. Celkové mesačné náklady vás budú stáť približne toľko ako dve kávy vychutnané v mestskej kaviarni.

Čím vyššia cena, tým viac možností

Ak sa rozhodnete pre platené webové stránky a v budúcnosti by ste sa chceli pohybovať v reklamnej oblasti a v marketingu, verte, že to bude stáť za to. Vlastný dizajn, šablóny, jazykové verzie, vlastná reklama, evidencia objednávok a množstvo úložného priestoru pre všetky vaše nápady, články, fotografie i reklamy – sú ďalšou výhodou.

S čistým svedomím sa uspokojte aj s neplatenými verziami, kde sa minimálne dokážete spojiť s ľuďmi, ktorí sa zaujímajú o rovnaké veci ako vy. Vymieňajte si tu svoje názory, skúsenosti, rady a tešte sa zo života. J