Všetko pre zdravý vývoj vášho štvornohého miláčika

Všetko pre zdravý vývoj vášho štvornohého miláčika

Mať psíka je veľká zodpovednosť. Musíte byť aktívny, musíte sa mu venovať, musíte ho kŕmiť ako zvyšok rodiny. Viaceré rodiny považujú psíkov za plnohodnotných členov rodiny a je zbytočné tvrdiť opak. Ak ale chcete, aby bol váš psík zdravý a vyvíjal sa, je potrebné ešte predtým, ako si ho doveziete domov, pripraviť mu podmienky pre zdravý vývoj. Viete, na čo všetko by ste mali myslieť?

Kvalitné krmivo

V prvom rade je potrebné zabezpečiť to najlepšie krmivo pre psov. Na trhu nájdete mnoho dodávateľov krmiva pre psov. Treba si však dávať pozor na kvalitu, nakoľko nekvalitné krmivo môže výrazne zhoršiť stav vášho psíka a spôsobiť mu zdravotné ťažkosti. Krmivo pre psov musí obsahovať množstvo zdraviu prospešných látok a nesmie obsahovať žiadne konzervanty, či farbivá. Krmivo však vyberajte podľa plemena, veku, aktivite a samozrejme aj špecifickým potrebám.

Krmivo na cesty

Ak pravidelne so psíkom cestujete, aby ste mu zabezpečili zdravý vývoj, nezabudnite kupovať konzervy pre psov. Konzervy pre psov z vysokokvalitných surovín by mali psíkov dostatočne nasýtiť a doplniť im energiu na výletoch. Konzervy sú spratné a nemusíte sa báť, že by toto krmivo vášmu psíkovi nestačilo. Avšak aj pri krmive na cesty, čiže pri konzervách, dávajte pozor na kvalitu surovín. Všímajte si podiel mäsa a to, či sú vhodné práve pre vášho psa – pre jeho veku, rasu a pod.

Výbeh a miesto na leňošenie

Bez dobrého výbehu svojmu psíkovi nezabezpečíte dobré podmienky na život, preto si dôkladne premyslite, kde umiestnite búdu pre psíka. Ak si kúpite plemeno vhodné do interiéru, nezabudnite na vytvorenie miesta, kde bude váš psí vykonávať potrebu a na kúpu kvalitného pelechu, kde bude váš psík leňošiť.

Samozrejmosťou sú aj bezpečné hračky bez malých nebezpečných častí. Odporúčame predovšetkým pískacie hračky a bavlnené povrazy s uzlom pre psov.