Vychutnajte si kultúrny zážitok z divadla a nezabudnite sa správne obliecť

Vychutnajte si kultúrny zážitok z divadla a nezabudnite sa správne obliecť

Čo tak zájsť si do divadla? Staromódne? Kdeže! Práve tu máte nespočetne veľa možností, ako obohatiť svoje dni a vniesť do nich výnimočnosť, pestrosť, eleganciu i šarm. Nejde len o samotné predstavenie, ale aj o prezentáciu hercov a vás samotných. Divadlo ľudí spája.

Pre dobro spoločnosti a kvalitné medziľudské vzťahy

Divadelné predstavenia, to nie sú iba kultúrne zážitky. Herci nám v nich prezentujú svoje umenie, za ktoré si zaplatíme nemalú čiastku, ale koniec-koncov, vždy to stojí za to. Prežijeme s nimi veľké drámy, úžasné komédie, či chytľavé melódie, ktoré nám ostávajú v mysli ešte niekoľko dní za tým. Každé jedno predstavenie potom strieda ďalšie a ďalšie, pretože po čase sa z toho stane príjemný zvyk. Aspoň na pár minút zabudneme na svoje trápenia a problémy a úplne sa ponoríme do deja.

Takéto spoločenské udalosti spájajú ľudí a svet a majú výnimočnú schopnosť sa dostať do podvedomia národa a formovať jeho um, ba dokonca svetonázor. Sme to, čím sa obklopujeme.

Zároveň je to preukázanie úcty voči ostatným ľuďom, spoluobčanom, známym, priateľom, rodine i partnerom. Prečo úcty? Divadlo predsa nemáme v programe na každý deň, a preto sa na takéto podujatie potrebujeme náležite pripraviť. Počnúc od osobnej hygieny, vizáže, pokračujúc oblečením a končiac pri správaní zodpovedajúcom etikete.

Oblečme sa elegantne

Kamkoľvek sa vyberiete, na veľkosti mesta a divadla nezáleží. Je to spoločenské podujatie, ktoré si vyžaduje preukázať úctu. Páni by preto mali vytiahnuť svoj čierny jednoduchý oblek, kravatu a poltopánky a dámy by mali zabudnúť na rifle. Práve teraz sa z „káčatka“ stane krásna „labuť“. Vylovte si zo skrine najkrajšie lodičky a venujte svojmu zovňajšku o trochu viac času ako obvykle. Dokonalý mejkap a pekne upravené vlasy sú samozrejmosťou, o ktorej netreba ani hovoriť. Môžete sa prikloniť k elegantným nohaviciam a zaujímavej blúzke, alebo zvoliť kombináciu sukne so solídnym topom. Aj večerné elegantné šaty docielia, že sa za seba nebudete hanbiť.

Okrem hercov a samotného príbehu, atmosféru v divadle vytvárajú aj diváci. Svojím oblečením a už spomenutým správaním, sa preto každé jedno predstavenie považuje za originálne. Stáva sa tak zážitkom pre všetkých.