Vyčistiť sedačku zvládnete aj sami

Vyčistiť sedačku zvládnete aj sami

Niekto hovorí, že kuchyňa a niekto zas, že obývačka. Čo je srdcom domova? Je to predsa sedačka. Táto úvodná hádanka má výborné pokračovanie. Chcete vedieť, ako sa dá účinne vyčistiť vaša sedačka?

Pár skvelých tipov ako vyčistiť sedačku

Nezáleží, či je malá ako posteľ alebo veľká sťa letisko. Sedačka je sedačka bez ohľadu na svoje rozmery. Každý potrebuje inú. Niekto uprednostňuje pohodlie pred skvelým dizajnom a niekto druhý si radšej zvolí imidžovku. Viac ako komfortné vylihovanie budú pochvaly a nárast ega, ale čo na tom. Hlavne, že ju máme a že nám robí radosť. Dotvára náš interiér tak, ako aj vzájomné medziľudské vzťahy medzi členmi domácnosti. Verte, že aj život v zlatom paláci by stál za figu, ak by v ňom nepanovala radosť a blízkosť.

Pri veľmi drahých sedačkách radšej neriskujte

Je možné dokonale vyčistiť sedačku aj vlastnými rukami? Áno. Ak však máte špičkovú značkovú sedačku, ktorá je drahšia ako niektoré typy áut, radšej neriskujte a s dôverou sa obráťte na firmy, ktoré sa zaoberajú ich tepovaním. Na Slovensku ich je viac než dosť. Stačí si vybrať podľa ceny a recenzií zákazníkov. Odborníci presne vedia, ako si s tou či onou špinou poradiť. Vyznajú sa v materiáloch, pracovných postupoch a v daných prípravkoch, ktoré zaručene vytvoria zo starej sedačky „novú“.

Takto to zvládnete aj sami doma

Ak ste sa pevne rozhodli vziať to do vlastných rúk, stačí vám len odhodlanie a trocha voľného času. Najlepšie sa sedačky čistia počas pekných letných dní, kedy ich teplý a suchý vzduch spolu s lúčmi slnka rýchlo vysušia.

Tí pripravenejší si zaobstarajú tepovací vysávač, ale ten nie je vôbec nutnosťou. Stačí biela handra a vlažná mydlová voda. Okrem semišových materiálov sa s mokrou handrou kamarátia všetky povrchy. Prečo musí byť handra biela? Kvôli púšťaniu farby. Zrejme by vás nepotešil farebný fľak na bielej sedačke.

Výborní pomocníci pri čistení sedačiek sú aj ocot a sóda bikarbóna. Netreba sa obávať zápachu, ktorý je im charakteristický. Po vyschnutí látky totiž nebudete nič cítiť.

Lak na vlasy odstráni škvrny, ktoré by sa na prvý pohľad mohli zdať nepremožiteľné, nuž a studená voda zmiešaná s pracím práškom dopomôžu vyčistiť fľaky po vyliatom „kakavku“ či kečupe.