Vyskúšajte silu rakytníku

Vyskúšajte silu rakytníku

Jeho malé oranžové bobuľky pozná asi každý. Rakytník rešetliakový je známy už viac ako 2500 rokov. V historických dobách, kedy vládli boje o územia a krajiny, ho využívali najmä vojaci spolu so svojimi koňmi na obnovu síl. Dnes je známy najmä kvôli vysokému obsahu vitamínu C a radi si ním skrášľujeme svoje záhradky.

Aby bola imunita v pohode

Vitamín C je potrebný najmä v období chrípky, kedy najlepšie posilní našu imunitu a dokáže nás rýchlejšie dostať von z najhoršieho. Aj rôzne virózy či angíny sa preliečia skôr vďaka bylinkovému čaju z rakytníka. Lekári radia – ide to aj bez medikamentov. Stačí vedieť, kam sa treba obrátiť a príroda nám už potom poskytne všetko potrebné. Plody rakytníka sa odporúčajú konzumovať aj pri tráviacich ťažkostiach alebo pri problémoch s pečeňou a žlčou.

Stres už nemá šancu

Ak pociťujete vo svojom živote stres, napätie, obavy alebo iné úzkostné stavy, vyskúšajte spomínaný liek z prírody. Nič za to nedáte. Jeho chuť je jemná, ničím nevýrazná a veľmi príjemná. Ak si pripravíte čaj zo sušených plodov, môžete si byť istí, že organizmus dostane „druhú šancu“. Cievy sa vzpružia, žalúdočné vredy pominú a akákoľvek bolesť už nebude taká výrazná. Analgetikum má meno aj rakytník.

Rakytníkový olej?

Či na vonkajšie, alebo na vnútorné použite – rakytníkový olej využijete kedykoľvek. Je veľmi vzácny, pretože obsahuje množstvo cenných látok.

Sú to najmä vitamíny, ktoré sa starajú o pevné zdravie, imunitu, vitálnosť a mladistvý vzhľad. Taktiež sa zaraďuje medzi perfektný antioxidant a „zlepšovač nálady“. Vitamín D, ktorý je v ňom obsiahnutý, je výborný na naše kosti, kĺby, svaly a správny vývoj najmä u detí.

Všetky organické a omega kyseliny sa starajú o správne fungovanie našich čriev, trávenia. Dámy, ak máte problémy s pokožkou alebo vás trápia vaše suché a poškodené vlasy, tak rakytníkový olej je tá najlepšia voľba, ako im prinavrátite silu a zdravý vzhľad. Platí to aj o vašej pokožke. Prečistite sa zvnútra a aj navonok budete pôsobiť plné zdravia. A kto je zdravý, krása z neho len tak srší.