Vysokozdvižné vozíky sú samé o sebe užitočné, ale môžu byť aj viac

Vysokozdvižné vozíky sú samé o sebe užitočné, ale môžu byť aj viac

Vysokozdvižné vozíky (VZV) sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých väčších skladov, v ktorých sa manipuluje s príliš ťažkým, či objemným tovarom, na ktorý nestačia ruky zamestnancov, či menšia manipulačná technika. Vysokozdvižné vozíky tak dokážu výrazným spôsobom uľahčiť a zefektívniť fungovanie skladu.

Ergonómia je dôležitá nielen v kanceláriách, ale aj vo vysokozdvižných vozíkoch

Dá sa však urobiť viac. Vysokozdvižné vozíky sú samé o sebe praktické a efektívne, ale dajú sa ešte vylepšiť. Napríklad pre zamestnancov, ktorí trávia svoju pracovnú dobu takmer výlučne vo VZV, sú skvelou pomôckou ergonomické sedačky do vozíkov.

Rovnako ako pri celodennom sedení v kancelárii aj pri celodennom sedení vo VZV je dôležité, aby sedačka bola ergonomická. Redukuje sa tak riziko, že u zamestnancov vzniknú zdravotné problémy práve kvôli dlhému sedeniu vo VZV. Okrem ergonómie a komfortu musia kvalitné sedačky do vozíkov spĺňať aj bezpečnostné štandardy a normy.

Efektívnejšia a bezpečnejšia práca s atypickými bremenami

Vysokozdvižné vozíky sú štandardne vybavené základnými nosnými vidlicami. Tie sú skvelé na manipuláciu tovaru na bežných paletách a dajú sa samozrejme využiť aj pri rôznych atypických tovaroch. V takomto prípade však klesá efektivita a často aj bezpečnosť práce.

Preto je možné VZV vybaviť aj rôznymi prídavnými zariadeniami, či alternatívami k štandardným nosným vidliciam. Takouto alternatívou sú aj praktické zvierajúce vidlice na VZV. V akých prípadoch nájdu uplatnenie?

V prvom rade v prípadoch, keď je lepšie alebo nevyhnutné prevážať bremená zvieraním. Prípadne sa vďaka zvierajúcim vidliciam môžu naležato prevážať bremená valcovitého tvaru. A samozrejme umožňujú aj bežnú manipuláciu ako v prípade štandardných nosných vidlíc.

Zdroj obrázka:

Autor: Halfpoint / Shutterstock.com