Vytvorte si systém v šatníkovej skrini a budete mať prehľad

Vytvorte si systém v šatníkovej skrini a budete mať prehľad

Každému sa občas stáva, že pri hľadaní dobrého trička vyhádže pár políc v šatníkovej skrini, no aj tak sa mu nepodarí nájsť obľúbený kúsok.

Ak aj vy máte chaos v šatníkovej skrini, pomôžeme vám vytvoriť si v ňom určitý systém, pri ktorom sa vám nestane, že budete dlho hľadať svoj obľúbený kúsok oblečenia.

Rozdelenie podľa sezón

Ak chcete mať v šatníkovej skrini systém, musíte začať tým, že si oblečenie roztriedite podľa sezón. Aktuálne je zimná sezóna, preto si do dostupných políc (do ktorých dočiahnete) naukladajte oblečenie na sezónu jeseň/zima. Tielka, kraťasy, krátke sukne a krátke tričká vyložte do vrchných častí šatníkovej skrine, ku ktorým sa dostanete len za pomoci rebríka. 

Tričká s trojštvrťovými rukávmi, legíny, džínsy, nohavice, kardigány a košele sú univerzálne kúsky, ktoré obliekate počas celého roka. Tým vyhraďte policu, v ktorej budú mať svoje stabilné miesto. Košele odporúčame vešať do časti na vešanie. Ak máte vstavané skrine s posuvným systémom na vstavané skrine, dávajte pozor, aby sa vám rukávy kardigánov a košieľ nezachytili do zasúvacích dverí vstavaných skríň. Džínsy, nohavice a legíny odporúčame nechať spolu. 

Spodné prádlo umiestňujte do košíkov v šatníkovej skrini. Vyhraďte si jednu časť na dámske spodné prádlo, ponožky, plavky, boxerky. 

Ak nechcete, aby vám oblečenie napadli mole, do látkového vrecúška vložte sušenú levanduľu. Zbavuje zápachu a oblečenie chráni pred moľami.

Vešiaky na dvere

Ak vám šatníková kapacitne nevyhovuje, najmä tá časť na vešanie, odporúčame vám kúpu nových vešiakov, ktoré stačí pripevniť na interiérové dvere. Môžete si dokonca vyrezať na mieru veľkú dosku, na ktorú umiestnite tieto nové vešiaky podľa vlastného výberu. Dosku s vešiakmi navŕtate na stenu a máte lacný vešiak, ktorý vám poskytne priestor na vešanie búnd, mikín a kabátov. 

Ak chcete mať prehľad, nikdy nekombinujte tričká s nohavicami. Vyhraďte si zvlášť priestor na tričká s dlhými, krátkymi a trojštvrťovými rukávmi. Nohavice, džínsy, kulotky majte v jednej polici a nohavice neaktuálnej sezóny dávajte do vrchnej časti políc. Jedine takto získate prehľad vo svojej šatníkovej skrini.