Vytvorte si taký kútik na čítanie, ktorý vám bude každý závidieť

Vytvorte si taký kútik na čítanie, ktorý vám bude každý závidieť

Radi čítate? Veru, dnes je to možno rarita, ale keď sa zapozeráme lepšie, stále viac mladých ľudí po nich siaha. Knihy už nie sú to čo voľakedy. Nudné historky a fantastické príbehy veľakrát vystrieda náučná literatúra, ezoterické príručky alebo knihy pre duševný rozvoj. Naučia, poradia, pomôžu.

Sú to naše „priateľky“

Priateľkám predsa patrí náležitá úcta. Čo robievate, keď čakáte návštevu? Poupratujete celý byt, aby všade voňala čistota. Zrazu má všetko svoje miesto a domácnosť dostane úplne iný „feeling“. Cítite sa lepšie, pretože ste spravili niečo pre seba aj pre ostatných. Preto, aj keď sa rozhodnete, že si sadnete ku knihe – náležite sa pripravte. Kde radi čítate? Máte už svoj kútik na čítanie, ktorý patrí iba vám?

Viditeľný i ukrytý

Možno si pri čítaní zaujímavej knihy vôbec nepotrpíte na mieste. Jednoducho sa začítate natoľko, že vám je priam ukradnuté, kde sa práve nachádzate a či sa vôkol vás nachádza zahodená použitá ponožka spred týždňa alebo pohodená detská hračka. Idete za svojím cieľom – dozvedieť sa viac a v ceste vám naozaj nič nezabráni. Preto si čítate kdekoľvek: na toalete, vo vani, na posteli, na mäkkom koberci, na terase, vo vlaku, na pikniku alebo aj v čakárni u lekára.

Čítací kútik posunutý na vyššiu úroveň

Ak však predsa radi robíte veci na sto percent, vychutnajte si svoje chvíle voľna tak ako sa patrí. Vytvorte si čítací kútik, kde sa budete cítiť pohodlne, bezpečne a príjemne. Malo by to byť také miesto, kde sa dá uvoľnene ležať alebo sedieť s vyloženými nohami. Po ruke majte teplú prikrývku a malý stolík alebo komodu, kde si môžete odložiť čaj, sušienky alebo iné nedočítané knihy, ktoré čakajú na svoje finále. K čítaniu neodmysliteľne patrí svetlo. Preto svoj kútik umiestnite na také zóny, kde dopadá čo najviac denného svetla. Buď pri okne alebo hoci aj na terase.

Veľmi oceníte lampu, ktorá vám vo večerných hodinách posvieti na text a zároveň interiér úžasne zútulní. Pri tom všetkom nezabudnite na sviečku , ktorá atmosféru čítania ešte viac vygraduje a zromantizuje.