Výživové doplnky pre podporu kardiovaskulárneho systému

Výživové doplnky pre podporu kardiovaskulárneho systému

Na nelichotivé popredné priečky medzi príčinami úmrtnosti tradične patria aj kardiovaskulárne ochorenia. Vysoké umiestnenia majú aj medzi príčinami hospitalizácie, či pracovnej neschopnosti. Tento fakt samotný by mal stačiť na to, aby si každý uvedomoval dôležitosť príkladnej starostlivosti o svoje srdce a cievy.

Koenzým Q10 a trojica bylín

Samozrejme, starostlivosť o kardiovaskulárny systém by mala ísť ruka v ruke s dbaním o svoju krv, napríklad aj s pomocou účinného aloe vera, ktoré vám môže pomôcť so znižovaním hladiny cukru v krvi. My sa však teraz zameriame na doplnky výživy vhodné priamo na podporu kardiovaskulárneho systému.

Začneme kombináciou hlohu, imela a cesnaku, keďže táto trojica prispieva k harmonizácii krvného tlaku a srdcových funkcií. Výživové doplnky s touto kombináciou sú vhodné aj na preventívne užívanie.

S pribúdajúcim vekom je dôležité doplňovať aj koenzým Q10, keďže jeho produkcia v našom tele klesá. Jeho dôležitosť spočíva v tom, že dodáva energiu pre srdce aj pre celé telo. Zvyšuje tak našu odolnosť voči únave a celkovému vyčerpaniu.

Omega-3 a resveratrol

Ďalej tu máme látky, ktoré si naše telo vytvoriť samé nevie. Ide o omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. Určite si mnohí z vás pamätajú z detstva rybí tuk. A určite si mnohí pamätajú, že ho príliš v láske nemali. Omega-3 mastné kyseliny sú však v rybom tuku prirodzene obsiahnuté a jeho užívanie má tak význam. Okrem iného aj z dôvodu, že pomáha udržiavať normálnu činnosť srdca.

Na záver tu máme ešte červené víno. Alebo nie tak úplne. Na mysli totižto máme resveratrol. Ide o extrakt z červeného vína so silnými antioxidačnými vlastnosťami, vďaka ktorým poskytuje podporu (aj) pre srdcovocievny systém. Iste, mohli by ste piť aj samotné červené víno, ale výživový doplnok s obsahom resveratrolu je bez kalórií a alkoholu.

Zdroj obrázka:

Autor: Prostock-studio / Stock.adobe.com