Vždy čistá mikrovlnka

Vždy čistá mikrovlnka

Milé gazdinky, ak sa aj vy stále trápite s odstraňovaním zaschnutej špiny vo vašej mikrovlnke – máme pre vás jednoduché riešenie, ako si s čistotou ľahšie podáte ruky. Ste pripravené dozvedieť sa skvelý trik?

Najvyužívanejší spotrebič

Mikrovlnka je spotrebič, ktorý využíva 98 percent domácností. Nesmierne nám uľahčuje život tým, že behom dvoch minút či dokonca za pár sekúnd, dokáže zohriať jedlo alebo nápoje na požadovanú teplotu. Žiadne zdĺhavé čakanie pri hrncoch a pri rúre, žiadne miešanie alebo iné predprípravy. Stačí iba odobrať na tanier, stlačiť gombík a môže sa jesť.

Stačí len miska, ocot a špongia

Čo však robiť, ak sa už na zaschnutú špinu nevládzeme pozerať a nikto sa nechce chopiť úlohy? Poznáte všetci, čo sa stane s gulášom v tanieri, keď sa neprikryje pri zohrievaní? Práve červená explózia je  obvykle spúšťač, ktorý nás nadobro presvedčí, že je najvyšší čas vyčistiť vnútro mikrovlnky – teda, aspoň za predpokladu, že netrpíme zvláštnou úchylkou – dívaním sa na mastné škvrny na bielom základe. Brr.

Nielen na Vianoce, ale počas celého roka, je naša kuchyňa vizitkou celej rodiny. Nie žien, ale nás všetkých. Preto, keď ktokoľvek z vás uvidí, že mikrovlnka „prosí o pomoc“ , chopte sa funkcie. Hrdinsky a s jasným cieľom – aby vyzerala ako nová.

Zvládnu to aj páni, aj deti. Prichystajte si misku s vodou, do ktorej v pomere 1:1 nalejete vodu a ocot a podľa výkonu mikrovlnky ju následne zapnete na 5 až 10 minút. Para, ktorá vo vnútri vznikne spôsobí, že mastnota ľahšie skĺzne dole a obyčajná špongia jej k tomu iba dopomôže. Žiadny matrix. Realita.

Zapojte ruky, ale nie silu

Ocot s horúcou vodou vám teda vytvoria ľahšiu cestu k vyčisteniu mikrovlnky.  Opatrne vyberte misku a už len jemnými pohybmi stierajte s hubkou fľaky, ktoré sa vytrvalo držia stien. Uvidíte, ako ľahko to pôjde. Pokiaľ nemáte radi zápach octu, môžete ho nahradiť aj citrónovou šťavou alebo esenciou. Kuchyňa bude voňať čistotou a mikrovlnka bude vyzerať opäť ako nová.