Zariaďte si nové bývanie štýlovo a prakticky, začíname od podlahy

Zariaďte si nové bývanie štýlovo a prakticky, začíname od podlahy

Pokiaľ patríte k tým ľuďom, čo sa hrozia výtvoru zo svojho nového domova a nemáte ani žiadnu konkrétnu predstavu, ktorým smerom sa budete uberať, tak práve pre vás je týchto pár tipov o zariaďovaní domácnosti ako stvorených.

Vneste do interiéru svoju dušu

Je prirodzená vlastnosť ľudí mať všetko to, čo majú aj druhí. Pri zariaďovaní vášho nového domova však majte na pamäti, že vy budete tí, ktorí tu budú tráviť svoje voľné chvíle. V prvom rade sa sem musíte vždy radi vracať a tešiť sa, že je to váš malý súkromný raj, kde sa budete cítiť najlepšie. Je to miesto, kde ste sami sebou, kde sa nepotrebujete nalíčiť a kde vám postačia na nosenie aj pohodlné tepláky. Preto sa nesnažte napodobniť niečo, s čím nie ste na sto percent stotožnení, a radšej si nábytok a doplnky dokupujte postupne. Samotné zariaďovanie sa začína už výberom farby stien či podlahy. Akú máte predstavu? Pokiaľ ju máte, držte sa jej a spravte všetko pre to, aby ste sa k nej čo najviac priblížili.

Platí nepísané pravidlo, že maximálne dva druhy podlahy v celom priestore sa postarajú o príjemné zjednotenie. Keď predstavu nemáte, zvoľte si takú, ktorá sa vám najviac páči a ktorá nikoho neurazí ani neohúri a bude slúžiť hlavne k vašej spokojnosti. Tmavé podlahy sa postarajú o útulnejšiu atmosféru a tie svetlejšie odtiene zas vdýchnu akúsi sviežosť, otvorenosť i ľahkosť. Ešte taká drobnosť – špinu vidno na všetkom, takže sa nenechajte obalamutiť pri rozhodovaní. Pri výbere farebnosti stien dbajte na to, aby neboli príliš veľké rozdiely vo farbách izieb, odporúča sa „skok“ maximálne o polovicu odtieňa. Farby v interiéri majú schopnosť ovplyvniť vaše emócie či nálady, a preto si dôkladne vyberte. Neutrálne farby ako béžová, biela či sivá sú najlepšia voľba pre „začiatočníkov“. Hodia sa ku každému štýlu, lahodia všetkým očiam a pasujú ku každému nábytku. Ruku si podajú s každou farbou. Veľmi jednoducho si s nimi zariadite svoje domovy, lebo vás nebudú obmedzovať. Už si stačí len vybrať ten správny nábytok…