Zariaďte si spolu s nami podkrovné priestory

Zariaďte si spolu s nami podkrovné priestory

Napriek tomu, že v súčasnosti sa viac stavajú práve bungalovy, záujem o viacposchodové domy stále je. Práve zhoršujúce sa podmienky na získanie hypotéky spôsobujú to, že mladé páry si plánujú bývanie práve v rodičovských domoch na vrchných poschodiach a neváhajú si prerobiť aj podkrovné priestory.

Ak plánujete zariaďovať podkrovné priestory, čoho by ste sa mali držať?

Svetlé farby

Keďže máte v podkrovných priestoroch len pár kvalitných strešných okien, musíte si uvedomiť, že podkrovné priestory sa nemôžu pochváliť väčším množstvom svetla. Aby ste podkrovné priestory opticky ešte viac nezmenšili, odporúčame vám používať len svetlé farby. Pre umocnenie lepšieho pocitu a odstránenia stiesnenosti použite v podkroví svetlé drevené podlahy. Drevo krásne rozvonia podkrovné priestory a navodí pocit pokoja už aj tak v dosť priestorovo obmedzených miestností.

Podkrovné priestory si doslova pýtajú drevo. Ak ale nechcete len drevené podlahy, pozrite si u predajcov drevených obkladov obklad, ktorý by vám ladil k podlahám.

Nábytok na mieru

V podkrovných priestoroch si nemôžete dovoliť nejaký veľký nábytok. V tomto prípade je potrebné dávať ho robiť na mieru. Ak si plánujete v podkrovných priestoroch zariadiť aj spálňu, odporúčame dávať si vyrobiť na mieru aj posteľ. Ani v tomto prípade nepohrdnite kvalitným nábytkom. V podkroví ale skôr oceníte nábytok z drevotriesky. Masívny nábytok by pôsobil „ťažko“ a materiál z drevotriesky sa aj jednoduchšie prenáša v prípade akýchkoľvek dispozičných zmien.

Pri zariaďovaní podkrovných priestorov ale nezabúdajte aj na tepelnú izoláciu. Tepelná izolácia má chrániť priestor pred únikom tepla a pred prenikaním chladného vzduchu cez steny.

Nezabúdajte do podkrovných priestorov umiestniť aj kvety. Priestor oživia a zároveň prečistia vzduch.

Zdroj obrázka:

Autor: PlusONE / Shutterstock.com