Zariaďujete domácnosť a neviete ako si správne vybrať sedačku do obývačky? Je to jednoduché!

Zariaďujete domácnosť a neviete ako si správne vybrať sedačku do obývačky? Je to jednoduché!

Sedačka v obývačke je ako ďalší člen domácnosti. Sprevádza všetky vaše dni, nech už sú príjemné alebo aj náročné. Je s vami za každých okolností, pripravená poslúžiť, prichýliť, usadiť a vytvoriť typickú domácu atmosféru.

Rozhodujte sa podľa ceny

Sami najlepšie viete, koľko dovoľuje váš rozpočet upustiť do novej sedačky. Dnes existuje množstvo značiek, prevedení, farieb a štýlov, takže si určite vyberiete sú svoju – vysnívanú. Nie je celkom pravda, že čím je cena vyššia, stúpa aj kvalita vecí. Všetci vieme, že najmä vplyvné značky to dokážu poriadne „nafúknuť“. Ako sa hovorí – oblečme si len taký kabát, na aký máme. Bude to to najlepšie pre nás.

Aby vás farba a materiály nezradili

Každú sezónu „fičí“ niečo iné. Raz reklamy ponúkajú žlté sedačky, inokedy červené, potom prídu do módy kožené, raz mohutné, raz úplne malé a minimalistické, až sa raz ocitneme na podlahe iba na akýchsi vankúšoch. Čert to zober. Vy si kúpte presne takú, aká sa páči vám. Predsa vy sa na ňu budete pozerať každý deň a rovnako vás bude prezentovať pred vašimi priateľmi a neznámymi hosťami.

Mala by rozhodne upútať, ale radšej ako farbou, nech púta svojou čistotou a ľahkou udržiavateľnosťou. Obzvlášť, ak máte malé deti, oceníte kožené materiály a tmavšie odtiene. Viete si kúpiť aj také sedačky, ktoré majú špeciálne upravenú povrchovú vrstvu, tzv. aquaclean, alebo ochrannú látku „Carabu“, s ktorými čistenie nikdy nebolo jednoduchšie.

Neutrálne tóny sedačiek zabezpečia, že vás farba tak skoro neomrzí a kedykoľvek sa vám zažiada zmena, jednoducho iba vymeníte ozdobné vankúše alebo prekryjete vzorovanou dekou. Tieto sedačky sa hodia do každého interiéru, nezávisle od ostatného zariadenia a farieb.

Pozor na výšku a tvrdosť

Možno ste nevedeli, že existujú nižšie a vyššie typy sedačiek. Tie nižšie sú klasické, na úrovni našich kolien – ideálne na leňošenie a rodinnú zábavu. Vyššie sú nad úrovňou kolien a odporúčajú sa najmä pri formálnych stretnutiach.

Nikto to rád mäkšie, iný zas poriadne tvrdé. Nezabudnite si svoju novú sedačku vopred vyskúšať a určiť, či vám vyhovuje. Zlatá stredná cesta je vždy najlepšia.

Ideálne sú rozkladacie a tie s úložným priestorom

Zabite tri muchy jednou ranou. Perfektné sedenie, pohodlný spánok (v prípade nečakaných nočných hostí)a ešte aj odkladací priestor pre vaše deky a prikrývky. Na nezaplatenie.

Sedačka v tvare U?

Či do veľkých, alebo do malých, sedačky v tvare písmena U sa hodia do každej obývačky. Poskytujú veľa miest na sedenie, výborne sa na nich leží „iba tak“ a sú teraz maximálne „in“. Môžu byť umiestnené aj pri stene, aj v strede miestnosti. Dokážu opticky oddeliť kuchynskú časť od tej obývacej. Hlavne si všetko pred kúpou poriadne zmerajte, aby vás nič nezaskočilo.