Zásnubný prsteň na tom správnom prste

Zásnubný prsteň na tom správnom prste

Láska aj hory prenáša, ako sa hovorí. Hlavným symbolom lásky medzi dvomi partnermi, ktorí sa ľúbia, je rozhodne prsteň. Všetci vieme čo to je. Jeho tvar predstavuje nekonečnosť – taká by mala byť aj láska – nekonečná, nehynúca, neustále cirkulujúca, zdokonaľujúca a hlavne trvácna za každých okolností (pokiaľ je naozaj pravá).

„Označte sa“ prstienkom

Tá z vás, ktorá sa už dočkala a konečne nosí na svojej ruke zásnubný prsteň, iste potvrdí, že deň, kedy ho dostala, bol pamätný, špeciálny, výnimočný a dokonalý. Jednoducho povedané – nenapodobiteľný. Takéto dni sú v lepšom prípade iba raz za život. Hoci, nemožno nespomenúť jeden veľavýznamný fakt a to je ten, že ihneď po požiadaní „o ruku“ končí fotka s krásnym prstienkom kdesi na sociálnej sieti. Žiaľ, aj z tak významnej udalosti, akou je „príprava“ na sobáš, sa stáva akési „divadielko“ pre spoločnosť. Alebo súťaž o veľkosť „kamienka“?

Prejavte úctu jeho nosením

Keď ste sa už takto „označili“, bolo by dobré prstienok nosiť stále a hlavne na verejnosti – predsa len, ste zasnúbená. Onedlho budete oficiálne patriť mužovi, ktorého milujete a ktorý celkom určite miluje vás. Pokiaľ máte dilemu, na ktorý prst patrí, tak pokračujte ďalej v čítaní týchto skromných riadkov. Veľká väčšina žien nosí snubný prsteň na prstenníku ľavej ruky. Tento prst totiž symbolizuje vernosť, lásku, intuíciu a kreativitu. Ľavá ruka je údajne bližšie k srdcu (hoci srdce sa z anatomického hľadiska nachádza presne v strede, ale dobre) . Zhrnutie – keď teda nosíte zásnubný prsteň na prstenníku ľavej ruky, tak ľúbite svojho muža skutočnou a nekonečnou láskou!

 Ako vydatá pani

No, ale čo potom, keď sa vydáte? Žiadne obavy! Máte viacero možností. Tou prvou je, že obrúčku budete nosiť súčasne so zásnubným prstienkom. Niektoré snubný prsteň presunú vedľa na prostredník a iné rovno na druhú ruku. A iné po pôrode natoľko priberú, že klenot lásky skončí kdesi v šperkovnici. 🙂

Povery bokom

Je iba na vás, na ktorú ruku a na aký prst si tento symbol lásky navlečiete. Je to len kus kovu a s láskou určite nemá nič spoločné. Vo vzťahu je totiž dôležitá pokora, komunikácia, neha, empatia a vernosť. To sú pravé a nekonečné hodnoty. Hodnoty, ktoré sa nikdy nestratia, nezmenia, ba práve naopak, ich hodnota neustále rastie a dopyt po nich je stále silnejší a urputnejší.