Záujem o nové nehnuteľnosti stále rastie

Záujem o nové nehnuteľnosti stále rastie

Aj keď sa podmienky na získate hypotekárneho úveru skomplikovali, majú za úlohu znížiť zadĺženosť Slovákov. Keď sa však chceme osamostatniť, bez hypotekárneho úveru by sme to nedokázali. Jedine, ak máme bohatých rodičov.

V súčasnosti sa veľkému záujmu tešia práve nové nehnuteľnosti. Mladé rodiny netúžia predlžovať termín presťahovania sa výraznými rekonštrukciami, ktoré by ich navyše stáli nemálo peňazí. 

Stavba domu na kľúč – ideálna voľba pre vás 

Ak uvažujete nad novou nehnuteľnosťou, čo by ste povedali na stavbu domu na kľúč? Firma, ktorá sa zaoberá stavbou rodinných domov, ale aj podnikateľských subjektov, vám postaví vlastnú nehnuteľnosť bez toho, aby ste si museli obliecť pracovné oblečenie a zapojiť sa do stavby. Samozrejme, počas celej doby stavby bude s vami firma intenzívne komunikovať a konzultovať. Všetky vaše návrhy vypočuje, zhodnotí a po dohode s vami aj zrealizuje. 

Nové bytové domy a nedostatok pozemkov 

Tým, že záujem o nové nehnuteľnosti rastie, musia developeri podporiť stavbu nových bytových domov. Majitelia pozemkov, ktoré nevyužívajú, v hojnom počte predávajú alebo prenechávajú mladým rodinným príslušníkom, ktorí sa plánujú osamostatniť.

Najväčším problémom je ale nedostatok voľných pozemkov vhodných na stavbu nových nehnuteľností. Na väčšine týchto pozemkov sa nachádza stará neobývateľná nehnuteľnosť, ktorá si bude vyžadovať kompletnú rekonštrukciu domu. Vo väčšine prípadov bude ale potrebné kompletné zvalenie nehnuteľnosti. 

Napriek tomu, že nie každý mladý človek si budete môcť dovoliť zabezpečiť kúpu novej nehnuteľnosti, záujem o nové nehnuteľnosti neklesá. Možnosť nájsť si lepšie platené miesto mu umožňuje našetriť si dostatočný obnos peňazí a zabezpečiť si dobré podmienky na získanie hypotéky. Ak hľadáte nový domov, pouvažujte nad možnosťou stavby na kľúč. Takáto ponuka sa neodmieta.